Briti kuningliku õhuväe helikopterid Chinook naasevad Eestisse

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti kaitseministeeriumi ja NATO lahingugrupi teatel on Chinooki helikopterid Eestis tagasi ning Ühendkuningriik saadab Euroopa julgeoleku tugevdamiseks õhuväe elemente.

Briti kuninglike õhujõudude helikopterid Chinook on 2022. aasta novembris Briti kaitseministri Ben Wallace’iga kokku lepitud lennunduse töörühma raames tagasi Eestis, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja teisipäeval.

Tagasipöörduvaid lennukeid tervitasid Ämari lennubaasis Eesti kaitseminister Hanno Pevkur ja Suurbritannia suursaadik Ross Allen.

Chinook-tüüpi helikoptereid (CH-47) kasutatakse peamiselt vägede ja varustuse transportimiseks, kuid on ka relvastatud kahe 7,62-millimeetrise M134 ja ühe 7,62-millimeetrise M60D kuulipildujaga.

“Nende helikopterite saabumine toimus vastavalt teekaardile, mille me Ühendkuningriigiga eelmise aasta novembris kokku leppisime. Hiljem liituvad nendega hävitajad taifuunid ja helikopterid Apache. See on täpselt see, mida me koos tegema peame,” ütles Pevkur.

USA armee helikopter CH-47 Chinook. USA armee foto, üldkasutatav.

Ühendkuningriigist saabub esimene osa õhujõududest

Chinooks on võimsad transpordihelikopterid, mida saab kasutada nii maal kui ka mereväe laevaoperatsioonide toetamiseks ning nende kasutusala hõlmab erinevaid keskkondi.

„Oleme siin selleks, et teha koostööd Eesti kaitseväe ja teiste Euroopa liitlastega. Need on väga mitmekülgsed lennukid, mis võimaldavad korraga lahinguväljale viia suure hulga inimesi ja varustust,” ütles Briti lennundusüksuse 18. eskadrilli komandör, tiivaülem Tom Carter.

RAF Odihami helikopterite Chinook saabumine on esimene osa õhujõududest, mis saabub osana Ühendkuningriigi panusest Eesti kaitseplaani toetamiseks.

Üksus on täiendus Tapal baseeruvale NATO lahingugrupile ning nende tegevust integreeritakse lähinädalatel toimuvate üksustevaheliste õppuste käigus. See võimaldab pilootidel ja õhuväeüksustel ning meeskondadel harjutada maa- ja õhuväe koostööd lahinguväljal.

Related Posts

Jäta kommentaar