Euroopa tugevuselt neljandas eurosarjas on püünele pürgijad jagatud seitsmesse paari. Iga duelli võitja tagab koha põhiturniirile. Lisaks saavad pileti ka kaks nn õnnelikku kaotajat, sest kõik Meistrite liiga kvalifikatsioonist pudenejad ei soovinud madalamal tasemel kaasa lüüa.

Bilbao jäi küll alustuseks 0:4 kaotusseisu, kuid veerandaja keskpaigaks oldi peal 16:6. Siis läks Kullamäe esimest korda pingile. Teise neljandiku alguses pääsesid külalised taas ette.

Kuigi meie mehe visked esiti eriti hästi ei kukkunud, olid tema platsil olles asjad hästi ohjes. Kullamäe naastes teenis Bilbao poolajapausiks 37:31 edu. Eesti koondislase pluss-miinus näitaja oli 20 minuti järel lausa +16!

Ohjad püsisid külaliste käes. Vahe püsis ühekohalisena, kuid Neptunas ei pääsenud ka kordagi juhtima. Viimaste minutitega võitles Bilbao endale kordusmänguks ette korraliku 8-punktilise puhvri.

Kullamäe arvele kogunes 23 minutiga 13 punkti (kolmesed 4/0, kahesed 9/5, vabavisked 4/3), 5 lauapalli ja 4 korvisöötu. Tema platsil olles jäi tiim 12 silmaga plussi. Meie mehest enam, 14 punkti skooris vaid Melwin Pantzar.

Neptunase üks paremaid oli hooajal 2022/23 Tartu Ülikooli meeskonnas mänginud Tomaš Pavelka. Slovakist tsenter panustas 10 punkti ja 5 lauapalliga.

Korduskohtumine peetakse Hispaanias reedel. Paari võitja läheb J-alagruppi, kus on praegu paigas vaid Gruusia meister Kutaisi ja Bulgaaria hõbe Botevgradi Balkan. Üks meeskond lisandub kvalifikatsioonipaaride tublimate kaotajate seast.

Europe Cupil löövad kaasa kaks Eesti klubi: Meistrite liiga kvalifikatsioonist pudenenud Kalev/Cramo ja otse põhiturniirile saanud Pärnu Sadam.