Eelmise aasta viimastel päevadel krooniti MMil hõbemedali teeninud kurlingupaar Marie Kaldvee – Harri Lill aasta võistkonnaks. Duo ei saanud aga auhinda vastu võtta, sest nad olid parasjagu Göteborgis MK-etapil, kus platseerusid teiseks. 30. detsembril jõudsid Kaldvee ja Lill tagasi Eestisse, kus Tallinna lennujaamas andis kuldse Kristjani kätte Eesti olümpiakomitee (EOK) asepresident Gerd Kanter.
6. jaanuaril olid Kaldvee, Lill ja kuldne Kristjan «Telehommikus», kus sportlased rääkisid lähemalt sellest, mis neid kurlingu juures paelub.
«Meie jaoks on see hea intellektuaalne väljakutse. Kurling on väga strateegiline ja taktikaline mäng. Sa pead alati mõtlema kuhu sa järgmise kivi paigutad, mis teeb selle mängu eriliseks. Kui esimest korda seda proovima, siis kõige suurem väljakutse on jää peal püsti püsimine,» sõnas Lill.
«Iga kord kui keegi tuleb mängima, vaatavad nad meid libisemas ja mõtlevad, et nii lihtne. Siis tulevad ise ja küsivad, kus kohast kiivri saab,» naljatles Kaldvee, kes jõudis kurlinguni tänu oma õele. «Tema võistkonnas oli üks liige puudu. Mu õde käis juhuslikult Harriga ühes klassis.»
Lillele tutvustas spordiala tema isa ja vanaisa. Alguses talle kurling ei meeldinud. «Mängisin korvpalli ja tundus palju põnevam mäng. Aga võta näpust, siin ma olen,» lausus Lill.
Edu võti peitub tiimis
Kurlingupaaril pole kindlat liidrit. Kaldvee ja Lill on kokku leppinud, et kui emb-kumb viskama läheb, siis tema otsustab.