Tallinn testima uut trammi

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Eesti pealinn Tallinn hakkab 2024. aasta alguses oma tänavatel katsetama uut trammi Pesa Twist; Kokku jõuab Tallinna 23 uut trammi, mida toodab Poola trammi- ja rongitootja Pesa.

Proovitramm on esimene Tallinna ühistranspordifirma tellitud 23-st.

Viimased kooskõlastusetapid, mis puudutavad nii trammi välis- kui ka sisemust, on läbi viidud, mis tähendab, et tootja saab alustada spetsiaalselt Tallinna elanikele mõeldud trammide tootmist.

Uuel PESA Twist trammil on viis uste komplekti ja puuetega inimestel on neid lihtsam kasutada.  Foto autor: PESA.
Uus Pesa Twist tramm saab olema viie uste komplektiga ja puuetega inimestel on neid lihtsam kasutada. Foto Pesa.

Lihtsam kasutada puuetega inimestel

Tallinna ühistranspordifirma juhatuse liikme Andrei Novikovi sõnul on uued trammid “mugavamad ja pakuvad reisijatele tõeliselt mõnusat reisi”, lisades, et ehk suurim muudatus on see, et tavapärase nelja ukse asemel on võimalik uues trammis siseneda ja väljuda viie ukse kaudu.

“Samuti sisustasime koostöös erinevate puuetega inimesi esindavate organisatsioonidega uued trammid nii, et neid oleks lihtsam kasutada. Trammid saavad olema 65-kohalised ja kokku mahutavad need 300 reisijat. Reisijateala tuleb suures osas madala põrandaga, et tagada turvaline ja mugav trammide kasutamine erinevate vajadustega reisijatele,“ lisas Novikov.

Uue PESA Twist trammi sisemus.  Foto autor: PESA.
Uue Pesa Twist trammi interjöör. Foto Pesa.

Trammid sõidavad rohelise energiaga

Trammid varustatakse reisijate turvalisuse tagamiseks kaasaegsete info- ja piletisüsteemidega ning videovalvesüsteemiga.

Paigaldatav eelissüsteem võimaldab trammil läbida ristmikke eelisjärjekorras ning lisandub kaugdiagnostika võimalus. Nii juhikabiin kui ka reisijateruum saavad konditsioneeri.

Novikov lisas, et ka uued trammid sõidavad 100 protsenti rohelise energiaga, “nagu kõik teised Tallinnas praegu töötavad trammid ja trollid”.

“Lisaks võimaldavad trammid pidurdamisel tekkiva energia suunata tagasi jõuülekandevõrku, säästes oluliselt tarbitavat energiat,” ütles Novikov.

Tallinna ühistranspordifirma teenindab tallinlasi igapäevaselt 72 bussi-, neljal trolli- ja neljal trammiliinil, millel sõidab tipptundidel 441 bussi, 32 trolli ja 47 trammi. Varasematel aastatel on hangitud 20 uut Hispaanias toodetud CAF-trammi ning renoveeritud või ümber ehitatud vanu nõukogudeaegseid Tšehhi päritolu KT4 ja KT6 tramme.

Related Posts

Jäta kommentaar