Ligi pooled eestlased kaaluvad toidu eest digivaluutaga tasumist

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Toidu kohaletoomine on esimene teenus, mille eest inimesed mõtlevad Eestis digitaalvaluutaga maksta.

Tallinnas tegutseva krüptomaksefirma TGM Research for CoinsPaid Eestis läbiviidud uuringu kohaselt tunneb digitaalsete valuutade vastu huvi üle 64 protsendi vastanutest ning 18-24-aastaste seas ulatub huvi 74 protsendini.

50 protsendil kõigist vastajatest on vähemalt üks või mitu digitaalvaluutas rahakott ja 44 protsenti intervjueeritavatest on varem teinud digitaalvaluuta tehingu. Neist 75 protsendi jaoks oli eesmärk investeering, kuid 41 protsenti on juba kasutanud digitaalset valuutat kas toidu, teenuse või meelelahutuse ostmiseks – ja see arv kasvab 25–34-aastaste seas 58 protsendini.

Küsitletud inimestest, kes pole veel digitaalsete valuutadega tehingut teinud, plaanib seda teha 80 protsenti 18–24-aastastest.

Kui osalejatelt küsiti, kas nad kaaluvad digivaluuta igapäevast kasutamist ja milliste teenuste eest nad maksaksid, mõtles 44 protsenti küsitletutest digitaalse valuuta kasutamise peale toidu kohaletoimetamise eest – ja kuni 52 protsenti vanuserühmas 25–34.

Noorem põlvkond, kes on huvitatud digitaalsetest valuutadest

Ligikaudu 4,2 protsenti maailma elanikkonnast kasutab digitaalset valuutat, kuid Eesti on praegu maailmatrendist maha jäänud, 2,41 protsenti elanikkonnast – ehk üle 32 000 inimese.

„Meil on rõõm tunnistada, et Eesti noorem põlvkond on digitaalsete valuutade vastu eriti huvitatud. See annab meile võimaluse ja innustab tegema koostööd kohalike ettevõtete ja web3 ökosüsteemiga, et võimaldada siin digitaalse valuuta makseid. Max Krupyshevütles CoinsPaidi tegevjuht.

Max Krupyshev, CoinsPaidi Ukrainas sündinud asutaja. Erakogu.

Küsitluse viis Eestis läbi mais TGM Research 700 inimese seas.

CoinsPaid on Eesti litsentsiga krüptovaluutateenuste pakkuja, mis võimaldab ettevõtetel krüpto seaduslikul ja turvalisel viisil vastu võtta. Selle maksevärav töötleb umbes kaheksa protsenti globaalsetest ahelasisestest Bitcoini tehingutest ja võimaldab teha makseid enam kui 20 krüptovaluutas ning võimalust konverteerida need enam kui 40 fiati valuutaks.

Ettevõttel on üle 800 kaubanduskliendi üle maailma ja hinnanguliselt 10 miljonit lõppkasutajat. 5 miljoni euro suuruse kapitaliga CoinsPaid on majandustegevuse registri ja Eesti e-äriregistri andmetel Eesti kõige paremini kapitaliseeritud virtuaalvaluutateenuste pakkuja.

Related Posts

Jäta kommentaar