Ligi pooled Eesti elanikest valiksid võimalusel elektri- või hübriidauto

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Moller Baltic Importi tellitud uuringust selgub, et 43 protsenti küsitletutest eelistaks osta kas täiselektri- või hübriidautot.

700 küsitletud inimesest pidas uue auto ostmisel madalat kütusekulu oluliseks 70 protsenti, teatas Moller. Naisi – 45 protsenti – on neid, kes ostaksid kütusesäästliku auto, võrreldes meestega, kellest 41 protsenti ostaks. Täiselektri- või hübriidauto eelistajate osakaal on kõrgeim 40–49-aastaste seas, 50 protsenti.

„Tarbijate eelistused on järjepidevalt nihkumas elektriautode poole,“ ütles Moller Baltic Importi Eesti müügijuht Kristjan Salak, lisades, et seda toetavad nii laadimisjaamade arvu kasv kui ka elektriautode kasvav sõiduulatus.

Täiselektrilisi Volkswageni mudeleid on Molleri andmetel sel aastal Balti riikides müüdud rohkem kui näiteks mullu kokku.

Kuni viie aasta vanuse autoga sõidab ligi viiendik küsitletutest, kuid Tallinnas on see protsent kõrgem, 30 protsenti, ja ootuspäraselt maapiirkondades madalam – 17 protsenti. 60-aastaste ja vanemate kasutajate seas hakkab autode vanus tõusma.

Üleriigilise veebiküsitluse tellis Moller Baltic Import ja viis läbi küsitlusfirma Norstat, vastuseid andis 700 18-aastast ja vanemat autoomanikku.

Related Posts

Jäta kommentaar