Eesti valitsus teeb koostööd Amazoniga

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Eesti majandusministeerium teeb koostööd ettevõttega Amazon Web Services pilvepõhise lahenduse väljatöötamisel, mis võimaldaks riikidel üle maailma oma digivarasid ja avalikke digiteenuseid kriiside ajal tõhusalt kaitsta.

Ettevõtlus- ja IT-minister Kristjan Järvani sõnul on Ukraina sõda näidanud, et digitaalne järjepidevus on kriiside puhkedes üks riigi julgeoleku alustalasid.

„Eesti on avaliku sektori digiteerimisinnovatsioonis maailmas esikohal. Võimalus teha AWS-iga koostööd lahenduse loomisel, mis toetab riikide digitaalset järjepidevust ka kõige raskematel hetkedel, kinnitab, et Eesti on digiülemineku teemal usaldusväärne ja hinnatud partner,“ ütles Järvan.

Ministeeriumi hinnangul on digiriigi järjepidevus ja kriisitaluvuse arendamine Eesti jaoks prioriteet ning riik tegeleb juba praegu riiklikult oluliste andmekogude varundamisega. andmete saatkond, mis asub Luksemburgis.

«Eesti digiriik on keeruline ja mitmekihiline. Eesmärgiga tagada valmisolek ka kõige kriitilisemateks stsenaariumideks, on oluline ühendada erinevad lahendused üheks tugevaks tervikuks. Pilvepõhised lahendused mängivad selles olulist rolli,“ lisas Järvan.

Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja IT-minister.  Foto Järvani Facebookist.
Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja IT-minister. Foto Järvani Facebookist.

Riskide maandamine kasvava geopoliitilise ebakindluse tingimustes

Minister tõi välja, et inimesed ootavad, et avalikud digiteenused oleksid alati kättesaadavad.

«Riigi digivarad peavad olema kriisiolukorras turvaliselt kaitstud, et säilitada võimalikult palju tavapärast eluviisi. Suur osa kriitilisest infost on juba täna võrgus ja häired selle toimimises avaldavad laiapõhjalist mõju kogu ühiskonnale. Riigid peavad üha rohkem mõtlema oma kübertaga turvalisusele,” ütles Järvan.

Ta märkis, et valitsused üle maailma otsivad aktiivselt võimalusi maandamiseks riske, mida õhutab kasvav geopoliitiline ebakindlus.

„Olgu selleks energiakriis, küberrünnakute kiire kasv või hoopis taristu nõrkused – arutelud on muutunud teravamaks. Nad ütlevad, et kõige paremini õpid teisi õpetades ja koostöö AWS-iga on aidanud meil märgata ka valdkondi, mis vajavad järelejõudmiseks abi. Seega on kasu mõlemapoolne,” lisas ta.

Ta lisas, et lisaks AWS-ile teeb Eesti laiapõhjalist koostööd mitmete teiste globaalsete tehnoloogiaettevõtetega, kellega toimub pidev suhtlus, et tagada Eesti digiriigi areng ja tõsta kriisitaluvust.

Amazon Web Services, Inc. on Amazoni tütarettevõte, mis on üks Ameerika viie suurest tehnoloogiaettevõttest koos Alphabeti (Google), Apple’i, Meta (Facebook) ja Microsoftiga.

Related Posts

Jäta kommentaar