Eesti majandusministeerium teeb koostööd Amazoniga avaliku sektori IT-tegevuse parandamiseks

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Eesti majandusministeerium teeb koostööd ettevõttega Amazon Web Services pilvepõhise lahenduse väljatöötamisel, mis võimaldaks riikidel üle maailma oma digivarasid ja avalikke digiteenuseid kriiside ajal tõhusalt kaitsta.

Ettevõtlus- ja IT-minister Kristjan Järvani sõnul on Ukraina sõda näidanud, et digitaalne järjepidevus on kriiside puhkedes üks riigi julgeoleku alustalasid.

„Eesti on avaliku sektori digiteerimisinnovatsioonis maailmas esikohal. Võimalus teha AWS-iga koostööd lahenduse loomisel, mis toetab riikide digitaalset järjepidevust ka kõige raskematel hetkedel, kinnitab, et Eesti on digiülemineku teemal usaldusväärne ja hinnatud partner,“ ütles Järvan.

Digiriigi järjepidevus ja kriisitaluvuse arendamine on ministeeriumi hinnangul Eesti jaoks prioriteet ning riik juba tegeleb riiklikult oluliste andmekogude varundamisega Luksemburgis asuvas andmesaatkonnas.

«Eesti digiriik on keeruline ja mitmekihiline. Eesmärgiga tagada valmisolek ka kõige kriitilisemateks stsenaariumideks, on oluline ühendada erinevad lahendused üheks tugevaks tervikuks. Pilvepõhised lahendused mängivad selles olulist rolli,“ lisas Järvan.

Riskide maandamine kasvava geopoliitilise ebakindluse tingimustes

Tema sõnul ootavad inimesed, et avalikud digiteenused oleksid alati kättesaadavad.

Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja IT-minister.  Foto Järvani Facebookist.
Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja IT-minister. Foto Järvani Facebookist.

«Riigi digivarad peavad olema kriisiolukorras turvaliselt kaitstud, et säilitada võimalikult palju tavapärast eluviisi. Suur osa kriitilisest infost on juba täna võrgus ja häired selle toimimises avaldavad laiapõhjalist mõju kogu ühiskonnale. Riigid peavad üha rohkem mõtlema oma kübertaga turvalisusele,” ütles Järvan.

Ta tõi välja, et valitsused üle maailma otsivad aktiivselt võimalusi riskide maandamiseks, mida õhutab kasvav geopoliitiline ebakindlus.

„Olgu selleks energiakriis, küberrünnakute kiire kasv või hoopis taristu nõrkused – arutelud on muutunud teravamaks. Nad ütlevad, et kõige paremini õpid teisi õpetades ja koostöö AWS-iga on aidanud meil märgata ka valdkondi, mis vajavad järelejõudmiseks abi. Seega on kasu mõlemapoolne,” lisas ta.

Ta lisas, et lisaks AWS-ile teeb Eesti laiapõhjalist koostööd mitmete teiste globaalsete tehnoloogiaettevõtetega, kellega toimub pidev suhtlus, et tagada Eesti digiriigi areng ja tõsta kriisitaluvust.

Related Posts

Jäta kommentaar