Eesti Genecode saab EL-ilt Parkinsoni tõve vastu võitlemiseks 16 miljonit eurot

kõrval admin
0 kommenteerida

Tehnoloogia rubriigi toob teieni

Euroopa Innovatsiooninõukogu programm Accelerator toetab Eesti ettevõtet Genecode 16 miljoni euroga Parkinsoni tõve progresseerumist aeglustava ravimikandidaadi väljatöötamiseks.

Genecode’ile eraldatud toetus jaguneb 1,7 miljoni euro suuruseks uurimistoetuseks, millele lisanduvad 14,3 miljonit eurot aktsiainvesteeringuid. See on seni suurim toetussumma, mille Eesti ettevõte on Euroopa Innovatsiooninõukogu kiirendist saanud.

Genecode on Eesti-Ameerika erakapitalil põhinev ravimiarendusettevõte, mis keskendub haigusi modifitseerivate ravimite väljatöötamisele, et võidelda neurodegeneratsiooniga. Ettevõte asutati 1998. aastal Eestis.

Ettevõte on saanud ka varem mitmeid toetusi. 2022. aastal said nad EASilt 2 miljonit eurot toetust. 2021. aastal sõlmiti ligi 3 miljoni euro suurune uurimis- ja optsioonileping Argobioga – Prantsuse startup stuudioga, mille eesmärk on muuta Euroopa tunnustatud akadeemiliste teadusasutuste uuenduslikud varase faasi meditsiiniprojektid edukateks biotehnoloogiaettevõteteks, keskendudes haruldastele haigustele ja neuroloogilistele haigustele. , onkoloogia ja immunoloogia.

Haiguse progresseerumise aeglustamine

“Kui olemasolevad Parkinsoni tõve ravimid ja ravimeetodid ainult leevendavad sümptomeid, siis Genecode’i ja Argobio poolt väljatöötatav ravimeetod võib tegelikult leviva haiguse progresseerumist aeglustada,” ütles Genecode’i tegevjuht Paavo Pilv.

Genecode’i tegevjuht Paavo Pilv. Foto tegi Genecode.

Parkinsoni tõbi mõjutab üle 10 miljoni inimese kogu maailmas. “Kui saame oma raviga panustada haigestunud inimeste elukvaliteedi parandamisse, on see suur saavutus,” lisas Genecode’i nõukogu liige Mart Saarma, märkides, et mitmed Tartu ülikoolide teadlased. ja Helsingi panustavad sellesse pingutusse iga päev.

Euroopa Innovatsiooninõukogu kiirendi eesmärk on toetada väike- ja keskmise suurusega ettevõtjaid tehnoloogia- ja teadmismahukate lahenduste arendamisel ja turule toomisel.

Euroopa Innovatsiooninõukogu kiirendi teise taotlusvooru käesoleva aasta 22. märtsil esitas täistaotluse 551 ettevõtet, kellest 51 ettevõtet 17 riigist said toetuse.

Related Posts

Jäta kommentaar