Tartu alustas kohtumist aeglaselt, kui jäi avaveerandajal 11:16 kaotusseisu. Seejärel väljakuperemehed kogusid end, tegid 11:0 vahespurdi ning läksid teisele veerandile vastu 22:16 eduseisul.

Teine veerand kuulus mänguliselt Tartule, kes juhtis poolajapausiks 47:35. Esimesel poolajal viskasid Emajõe Ateena esiklubi liidriks kerkinud Rain Veideman ja Jalen Henry üheksa punkti.

Tšehhi klubi sai teisel poolajal jalad alla ning vähendas otsustavaks veerandajaks vahe enda vaatest 63:68 peale. Tasavägise kohtumise takti dikteeris Tartu, kuniks kätte jõudsid viimased viis minutit. Siis läks Opava ette ning otsustas mängu ära.

Tartu parimana tõi Veideman 17 punkti, Martin Paasoja lisas 14, Henry 12 ja Omar El Sheikh tegi 12 silma ja 10 lauapalliga kaksikduubli. Võitjate resultatiivseimad olid 19 punktiga Šimon Puršl ja Rob Howard, viimane kogus ka 10 lauda.

Tartu on sel hooajal eurosarjas kaotanud mõlemad mängud.

Pärnu Sadam püsis Spojnia vastu konkurentsis vaid esimese veerandaja, mille kaotas 19:22. Poolajapausiks juhtisid poolakad juba 51:34. Kuigi pärnakad võitsid kolmanda veerandi nelja punktiga, siis suures pildis sellest kasu polnud, kuna lõpusireeni kõlades oli tõsiasi 17-punktine kaotus.

Sadama parimana tõi ameeriklane Christian Bradford 19 punkti ja andis üheksa korvisöötu. Nigeerlane Ajiri Ogemuno-Johnson lisas 15, soomlane Okko Järvi 13 sanga. Spoinja parimatena viskasid ameeriklased Ta’Lon Cooper ja Luther Muhammad 18 punkti.

Kõik kolm mängu kaotanud Pärnu on E-alagrupis viimane.

FIBA Europe Cup (FEC)

Loome kirjul korvpallimaastikul veidi selgust ning teeme puust ja punaseks selgeks toimivate eurosarjade sisud.

• Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA tugevuselt teine sari. Üldises pingereas neljas.
  • Mängitakse kümnes neljaliikmelises alagrupis kodus-võõrsil süsteemis.
  • Vahegruppi pääsevad kõigi alagruppide võitjad, lisaks kuus paremat teise koha satsi.
  • Neljas vahegrupis korratakse sama protseduuri, igast pundist pääsevad veerandfinaali kaks paremat.
  • Kogu play-off läbitakse kodus-võõrsil süsteemis, parem selgub kahe mängu summas.
  • Eesti klubidest osalevad Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Lisaks lööb kaasa Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao.
  • Sarja võit ei garanteeri järgmiseks hooajaks kohta Meistrite liigas, aga loob selleks eelduse.

Põhja-Euroopa liiga (European North Basketball League, ENBL)

• Täiesti eraldiseisev üksus, mida veavad lätlased. Pole otseselt seotud rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA ega ka Euroliigaga.
  • Nimest ei tasu lasta end petta, tiime leidub Taanist kuni Rumeeniani.
  • Mängitakse kahes üheksaliikmelises alagrupis, aga omavahel vaid korra läbi.
  • Mõlema pundi neli paremat pääsevad veerandfinaali.
  • Veerandfinaalide võitja selgub kodus-võõrsil süsteemis kahe matši summas, parim mängitakse välja Final Four’is.
  • Eesti klubidest osalevad Tartu Ülikool Maks & Moorits ja Keila Coolbet. Lisaks lööb kaasa Janari Jõesaare koduklubi Varssavi Dziki.