Just nõnda, pealtnäha stoilise rahuga kommenteeris oma teisel olümpial osalev ujuja Kregor Zirk Pariisis esimestel päevadel valitsevat korralagedust, mille tulemusena käivad (ka sportlasi transportivad) bussid kui kuuvarjutud ning esialgu märkmikusse tehtud plaane tuleb alatasa ringi mängida.

Meie mehel on praeguseni läinud siiski selles mõttes hästi, et kõik kavandatud treeningud on saanud ta ära teha. Lihtsalt võib-olla (pool) tundi hiljem, täpselt nagu sõidugraafik võimaldanud.

«Ma pole ennast ajagraafikusse nõnda kinni pannud, vaid olen valmis kohanema ja jooksvalt asju vaatama. Olümpial tulebki olla lahtise peaga. Kas või see pressikonverents siin – vaatasime jooksvalt [kas tuleb kohal olla 14.00 või 14.30], ent õnneks Eneli [Jefimova] ja Henry [Hein] jõudsid õigel ajal,» jätkab ta.

Muidugi, mis busside liikumist puudutab, siis selle kohta torkas Zirk siiski tabavalt: «Praegu tundub põhiprobleem olevat, et bussijuhid lihtsalt ei tea, kuhu sõita, ning sportlased peavad Google Mapsist näitama, kuidas kohale jõuda.»

Juhendaja on rahulik

Zirgi juhendaja, 2021. aastal ka Euroopa parimaks ujumistreeneriks valitud Tom Rushton, oli olümpiabardakki kirjeldades aga rahulik. «Jah, siin valitseb täielik kaos, aga see on ka olümpia, seega kõik on tavapärane,» sõnas kanadalane, muie näol.

«Enamik inimesi kogeb olümpiat televiisori vahendusel, kust näedki selle ilu ja tipphetki, ent tegelikkuses olümpia selline pole. Reaalsuses ongi see üks pidev seismine ja busside ootamine. See on igal pool nii olnud ja igal pool on esiti ka vastavat kriitikat tehtud, kuid paari päevaga nuputatakse asjad välja. Olen kindel, et ka siin muutuvad asjad iga päevaga aina sujuvamaks,» püsis Rushton optimistlik.

Jaga
Exit mobile version