Pärnu andis eurosarja kahes esimeses voorus Rumeenia tiimidele kõvad lahingud, ent jäi siiski tühjade pihkudega: Pitești Argesele alistuti võõrsil pineva lõpu järel 65:67 ja nädal tagasi kodusaalis Oradeale 72:84.

Nüüd näitas Sadam taas, et tunduvalt suuremate eelarvetega satsidega annab madistada küll – Poola keskmikuga, kes jäi mullu ligikaudu kahemiljonise eelarvega koduliigas kaheksandaks, võideldi avaveerandil kui võrdne võrdsega (19:22). Mõõn saabus teise perioodi alguses: Pärnu ei visanud kolme minutiga ühtki punkti ja külalised spurtisid 9:0. Nii sai Spojnia riietusruumi minna kindlas, 17punktilises (51:34) eduseisus.

Teise poolaja alguses pääses Stargard juba 23ga ette. Kui juba tundus, et kõik on tehtud, vastas Sadam omakorda 9:0 spurdiga ja enne viimast veerandaega oli kõik veel lahtine (54:67). Otsustaval vaatusel sulas vahe veel mitmel korral kümneni, ent enamaks pärnakad suutelised polnud.

Christian Bradford oli 19 punktiga üleplatsimees. Foto: Urmas Luik

Üleplatsimees oli 19 punktiga Pärnu mängujuht Christian Bradford, kes jagas üheksa resultatiivset söötugi. Ajiri Ogemuno-Johnson lisas 15 ja Okko Järvi 13 silma. Võitjatele tõid nii Talon Cooper kui Luther Muhammad 18 punkti.

Sadama viimane euromäng kodusaalis tuleb nädala pärast, kui külla sõidab Pitești. Novembris tuleb seisus, kus edasipääsulootust pole, reisida veel Rumeeniasse ja Poola.