Tegemist oli värskeima juhtumiga, mis puudutas nüüdseks 91-aastast režissööri ja väidetavat seksuaalrünnakut 1973. aastal. See pidi jõudma Los Angelese tsiviilkohtusse järgmise aasta augustis.

Polanskit puudutavad vägistamissüüdistused ulatuvad 70ndatesse. Oscariga pärjatud filmirežissöör põgenes USA-st juba aastakümneid tagasi pärast seda, kui tunnistas end süüdi 13-aastase alaealise vägistamises.

Roman Polanski esimene süüdistaja Samantha Geimer, kelle vägistamises Roman Polanski end 70ndatel süüdi tunnistas. Foto: REUTERS/Paul Buck/Pool

Küll aga ei seisa ta enam kohtu ees seoses väidetava teise alaealise seksuaalse väärkohtlemise juhtumiga, kuna saavutati vastastikune kokkulepe.

Möödunud aastal esitatud tsiviilhagi väitis, et Polanski viis toona teismelise – kohtudokumentides anonüümselt Jane Doe nime all esitatud isiku – õhtusöögile restorani Los Angeleses 1973. aastal.

Hagis väideti, et režissöör andis talle tekiilat. Kui naine hakkas tundma peapööritust, sõidutas ta ta oma koju, kus naise sõnul ta seksuaalselt ründas.

«Ta ütles Polanskile, et mees seda ei teeks,» rääkis hageja advokaat Gloria Allred ajakirjanikele märtsis, öeldes, et väidetav rünnak põhjustas hagejale «tohutut füüsilist ja emotsionaalset valu ning kannatusi.»

Noor Roman Polanski abikaasa Sharon Tate'iga.
Noor Roman Polanski abikaasa Sharon Tate’iga. Foto: STR

Kuid juhtum lahendati suvel mõlema poole vastastikusel rahulolul ja on nüüd ametlikult lõpetatud, teatas Polanski advokaat Alexander Rufus-Isaacs teisipäeval Agence France-Presse’ile.

Allred kinnitas seda The Guardianile, öeldes, et nõuete lahendamine lepiti kokku «mõlemale poolele sobivalt».

Hagi, milles nõuti määramata suurusega kahjutasu, esitati 2023. aasta juunis, vahetult enne California seaduse aegumist, mis võimaldas pikendatud aega seksuaalkuritegudes süüdistatavate isikute vastu nõuete esitamiseks.

Juulis Californias esitatud kohtupaberites öeldi, et on saavutatud «tingimuslik» kokkulepe.

Jaga
Exit mobile version