Saksamaa alustas kohtumist küll teravamalt, kuid õige pea leidsid oma mängurütmi ka eestlased. See tõi koondisele mitmeid võimalusi, kuid väravavõrk pandi esimesel kolmandikul sahisema vaid korra. Kohtumise 8. minutil teenis Eesti karistuslöögi, mille Juhan Lilleorg realiseeris.

Teise kolmandiku algusminutitel suurendas Eesti oma edu. Esmalt tegi skoori Rauno Nõmmiko, kes pöördel esimese puutega löögile läks. Väravavaht oli küll pallil vahel, kuid löök oli piisavalt tugev, et võrku lennata. Kolmas tabamus sündis suurepärase söödukombinatsiooni tulemusel: Kallaste, Lilleoru, Ragnar Rumpi ja Erol Kigaste kokkumäng viis viimase värava ees löögile.

Ka vastane omas häid momente väravaarve avamiseks, kuid möödunud nädalavahetusel koondisedebüüdi teinud puurilukk Andreas Kallaste näitas väravas oskuslikke tõrjeid, mis hoidsid Eesti võrgu puhtana. Paraku suutis vastane end läbi murda 22. minutil, kui käärlöögiga oli täpne Oliver Romrig. Kümne sekundi pärast andis omapoolse vastuse eestlane Martin Thomson, kes kauglöögist palli ristnurka saatis.

Viimasel kolmandikul said sakslased kirja oma teise värava, kui karistuslöögist skooris Tim Engelhardt. Vahe vähendamine andis vastasele hoogu juurde ning Saksamaa tekitas Eesti värava all parajat peavalu, kuid eestlased tulid vastase survega toime. Eestil õnnestus veel 18 sekundit enne lõppu ise skoorida, kui uhkes üksinduses pääses löögile Argo Alaväli. Nii teenis Eesti kindla 5:2 võidu Saksamaa üle.

Koondise peatreener Andreas Aniko rääkis pärast kohtumist, et väljakul õnnestunud asjad ja 3:0 edu andis meeskonnale enesekindluse, mille pealt ülejäänud mäng ka kulges.

«Taktikaliselt saime suures pildis hakkama, viimasel kolmandikul pani Saksamaa käigu juurde ja surus meid päris tugevalt. Seal jäime hätta mingite otsustega, aga samas õnnestus meil ise vastu nõelata ja vahe kahest väravast kordagi väiksemaks ei läinud,» rääkis Aniko.

Mängud Saksaamaga pole Eesti jalgpallikoondistel eriti hästi läinud. Eesti noormeeste U21 koondis mängis sakslastest eakaaslastega sügisel Kadriorus, mille külalised 10:1 võitsid. Meeste jalgpallikoondis kaotas 2019. aastal EM-valikturniiri kohtumises Mainzis koguni 0:8.

Järgmisena ootab rannajalgpallikoondis valitsev Euroopa meister Portugal, kellega pannakse pall mängu pühapäeval.