Ettevõtete praktikantide värbamise protsess kestab mitu kuud – esmalt käiakse ülikoolide karjäärimessidel end tutvustamas, seejärel avatakse kandideerimine ning algab CVde ja motivatsioonikirjade saatmine.

Tele2s palutakse kandideerijatel teha kodutöid, sest noorel ei pruugi olla eelnevat kogemust, mille põhjal teda hinnata. «Praktika eesmärk ongi esimese töökogemuse pakkumine. Seetõttu soovime näha, kuidas noor ülesande püstitusele läheneb. Olenevalt konkursist võime küsida ka teatud teoreetilisi teadmisi, mis võiks olla ülikooli erialal omandatud,» selgitas ettevõtte personalipartner Kerli Möldre.

Personalispetsialistid kinnitavad, et isikuomaduste poolest on äärmiselt oluline, et praktikandi olemus klapiks ettevõtte väärtustega. «Lisaks peaks noorel olema tegutsemistahe ja uudishimu valdkonna vastu ehk soov tulla ning midagi ära teha,» rääkis Möldre. Utilitase personalijuht Monica Mänd lisas, et edukas kandidaat on õpihimuline ja aktiivne ning hindab oskust õppida ja areneda.

Kuidas luua usalduslik õhkkond

«Tasub ausalt oma soovidest ja mõtetest rääkida, sest see annab tööandjale võimaluse tagasi peegeldada, kas selles rollis on võimalik sulle soovitut pakkuda,» ütles Möldre.

Selleks, et kirjutada head motivatsioonikirja ja CVd, tuleks end kurssi viia ettevõtte väärtuste ja pakutava rolliga. Praktikandi tutvustusest võiks välja tulla, mis on tema kirg, miks ta tahab selles valdkonnas karjääri alustada ehk kuidas ta soovib oma panusega maailma muuta. «See kõlab ehk liiga suurelt, aga nii tulekski unistada. Lisaks võiks ennast iseloomustada konkreetsete näidete või kogemuste toel, ehk on väga suur vahe, kas öelda, et «mulle meeldib tihti jooksmas käia» või «mulle meeldib kolm korda nädalas jooksmas käia,» tõi Möldre näiteid.

Jaga
Exit mobile version