Braghiroli sõnul jälgib Hiina lääne vastust Põhja-Korea ja Venemaa koostööle ja kui lääs tahab anda Hiinale õppetundi Taiwani teemal, tuleks seda teha Ukrainas.

10 000 Põhja-Korea sõdurit ei muuda lahinguväljal tõenäoliselt kuigi palju. Mis on nende Ukrainasse saatmise eesmärk?

Esiteks, ma arvan, et teil on õigus. Hetkel me teame, et nad saavad Venemaal väljaõpet, aga ei tea veel kindlalt, millal ja kas kõik neist Ukrainasse saadetakse. Aga kahtlemata on see märgiline.

Siinkohal on kaks asja, mida silmas pidada. Esiteks ei ole sellel Venemaad toetaval kurjuse võrgustikul – kuhu kuulub Iraan, Põhja-Korea ja mõnel määral ka Hiina – probleeme oma tegude avalikustamisega.

Mäletame, et esmalt hakkas Iraan salaja Venemaale sõjalist tuge pakkuma. Alguses hakati saladuse kattevarjus tarnima sõjalist varustust, seejärel sai droonide tarnimine ilmseks ja nüüd Iraan enam ei üritagi oma tuge varjata.

Põhja-Korea allkirjastas lepingu Venemaa varustamiseks suurtükimoonaga, aga saadab nüüd juba sõdureid. See võrgustik, mis toetab Venemaad – erinevalt sellest, mis toetab Ukrainat –, on palju rohkem valmis võtma ette otsustavaid samme [kui lääneriigid].

Teiseks ei karda Venemaa eskaleerimist. Venemaa ei muretse Põhja-Korea sõdurite viibimise pärast Ukrainas, sest usub, et lõpuks ei muuda see kuigi palju ega too läänelt kaasa lisareaktsiooni.

Venemaa koos liitlastega lihtsalt õpib sellest ja teeb oma järeldused. Venemaa jätkab eskaleerimist, selle liitlased toetavad üha avalikumalt imperialistlikku sõda ja lääs ei tee ametlike sammude vaates peaaegu midagi. Vähemalt seni. Oleme kuulnud Valgelt Majalt ainult, et tegu on väga murettekitava sammuga. Seega on Venemaale lubatud edasine eskalatsioon.

Jaga
Exit mobile version