Muidugi pole õnnestumine garanteeritud, sest postide vahel seisab ka väravavaht. Nende elu on aga mõnevõrra lihtsam, sest väga harva jäädakse kaotuses süüdlaseks. Küll aga võib puurilukk palju hõlpsamalt kangelaseks tõusta.

Ja veel üks huvitav nüanss. Jordeti andmete põhjal saadab edu pigem neid tiime, kes hoiavad kokku ja tähistavad väravat elavalt. Tuleb välja, et sarnaselt kontoritööga tuleb jalgpalliplatsil kasuks toetav kolleeg.

Prantsusmaa maadles Belgiaga

Paar tundi enne seda, kui Portugal oli hädas Sloveeniaga, edenes Prantsusmaa 1:0 võiduga veerandfinaali Belgia vastu. Aga esitus polnud veenev.

Gallia kukkesid peeti EMi eel suurimaks soosikuks. Tõsi, nad ongi purjetanud kaotuseta veerandfinaali, aga väravate löömisega ollakse suures hädas.

Viimases matšis jõuti sihile 85. minutil, kui Randal Kolo Muani üsna aia taha läinud löök tabas Belgia kaitsja Jan Verthongeni põlve ja maandus rikošeti järel võrgus. Prantslased tegid kokku 20 pealelööki, kuid neist vaid kaks suundus raamide vahele. Ainus tabamus kanti vastaste omaväravaks.

Prantsusmaal oli Belgia vastu õnne. Foto: IMAGO/osnapix / Hirnschal / Scanpix

Veelgi ilmekam näide: Prantsusmaa on turniiril kirja saanud nelja mänguga kolm tabamust, kuid neid vaid üks on ise löödud. Seegi Poola vastu penaltist.

Samas tõestati Belgia vastu oma kaitsekvaliteeti. Romelu Lukaku neutraliseeriti ning ohtlike rünnakute arv jäi minimaalseks.

Veerandfinaalis kohtuvad Prantsusmaa ja Portugal reedel kell 22.