Millist minekut ja mängupilti on EMil seni näidatud?

Türgi alustas EMi kindla 3:1 võiduga põhjanaabri Gruusia vastu. Portugali käest saadi küll omakorda 0:3 ketukas, kuid see nende võitlusvaimu pole murdnud. Grupis ollakse kolme punktiga teisel kohal ning puhtalt teoorias piisaks neile 16 parema sekka murdmiseks ka Tšehhiga viigistamisest.

Ohumärk on, et viimasest seitsmest mängust kuues pole nad suutnud lüüa rohkemat, kui vaid ühe värava. Nädala eest 50. juubelit tähistanud Türgi itaallasest peatreeneril Vincenzo Montellal on kõvasti mõtlemisainet.

Võib vist öelda, et tšehhidele loosiõnn ei naeratanud, sest avamängus kohtuti Portugaliga ning kuigi ühe tiitlisoosiku vastu osutati kõva vastupanu, mängu asuti juhtima, omavärava tõttu sai Portugal kätte viigi ning üleminutitel jäädi ilma viigipunktist.

Teises mängus Gruusia vastu jäädi küll kaotusseisu, ent sellest murti teisel poolajal välja. Nagu juba mitu korda mainitud, siis kindlasti võib Tšehhi mängule pitseri jätta Leverkuseni Bayerni ründaja Schicki võimalik vigastuspaus.

Statistikanopped

Türgi ja Tšehhi kohtuvad EMil kolmandat korda, ka kõik eelmised korrad olid alagrupi viimases voorus. Türgi on senised kaks kohtumised võitnud – 2008. aastal 3:2 ja 2016. aastal 2:0.

Tšehhi on viimases üheksas kohtumises teisel poolajal löönud vähemalt ühe värava.

Türgi 0:3 kaotus Portugalile kordas nende halvimat tulemust EMide ajaloos.

Türgi pääses viimati EMil alagrupist edasi 2008. aastal, nüüd on neil Tšehhide vastu vaja vaid viiki, et seda korrata.

Tšehhi on võitnud oma viimasest 15 kohtumisest vaid neli (5 viiki ja 6 kaotust). Vaid 2016. aasta EMil jäid nad kolmes alagrupimängus võiduta.

Türgi 17 EMil löödud väravast vaid neli (23,5 protsenti) on löödud esimesel poolajal. 20 mängust kahel (10 protsenti) on nad suutnud poolajapausile minna eduseisul, need juhtusid 2000. aastal Belgiaga ja 2016. aastal Tšehhiga.