Lääs ei suutnud ära hoida Venemaa jõhkrat rünnakut Ukrainale – sõja tagajärjed vapustavad Euroopat ja maailma veel aastaid. Mitte üksnes Venemaa, vaid ka tema lähedane partner Hiina seab NATO-le tohutuid strateegilisi väljakutseid. Kauaaegne NATO strateeg dr Stefanie Babst annab ülevaate liidu sisemisest toimimisest. Tema haarav analüüs ei näita mitte ainult seda, kuidas me pärani silmi katastroofi poole suundume, vaid avab ka ukse vajalikule kursimuutusele: Lääs peab lõpuks koguma julgust, et Venemaale ja tema toetajatele ühtsuse ja jõuga vastu astuda.

Stefanie Babst, «Terav pilk». Foto: Raamat

«Stefanie Babst pakub haruldast kohalolnu pilku sellele, millised arusaamad ja kaalutlused on liikunud NATO koridorides viimase 20 aasta pöördelistel hetkedel. Ta kirjutab elavalt ja südamega, põimides isiklikku kogemust alliansi koridorides ja muret Ukrainas toimuva pärast laiema teadmisega,» tutvustab raamatut Evelyn Kaldoja, Postimehe välisuudiste toimetuse juhataja.

Dr Stefanie Babst on teinud tähelepanuväärse karjääri NATO rahvusvahelise personali hulgas. 22 aasta jooksul töötas ta erinevatel ametikohtadel avaliku diplomaatia osakonnas, mida ta NATO abipeasekretäri asetäitjana 2006.–2012. a juhtis. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud strateegiline nõustaja, kirjastaja ja esineja rahvusvahelise julgeoleku küsimustes ning Saksamaa Välissuhete Nõukogu, Taani Sõjauuringute Keskuse ja Põhjamaade julgeolekupoliitika Norra foorumi juhatuse liige. Stefanie on aktiivne erinevates turvavõrgustikes, sealhulgas Women in International Security (WIIS) ja Maailma Majandusfoorumis; ta on Londonis asuva European Leadership Networki vanemteadur. Stefanie Babsti ametialaseid saavutusi on tunnustatud mitme riikliku autasuga ja ta arvati Saksamaa 2022. aasta 100 parima naisjuhi hulka.

Jaga
Exit mobile version