Kui Deutsche Bahn postitas eelmisel nädalal töökuulutuse ja otsis Windows 3.11 administraatorit, polnud personaliosakond kuigi optimistlik. Kuid õnn siiski naeratas: Berliini jõudis mees, kes oskab 90ndate alguse Microsofti operatsioonisüsteemi veel väga hästi kasutada.
Walter Kronau Stuttgardist olevat lausa enam kui 30 aastat tagasi, 1993. aastal rongile astunud, et kandideerida Berliini ettevõttesse, kuid rong tüüpiliselt hilines. Nii jäi ta töövestlusele tulemata ning saabus nüüd uude kohta kandideerima mitu aastakümmet hiljem.
58-aastane süsteemiadministraator tahab konkureerida raudtee-ettevõttes haruldasele töökohale, kus tal pole konkurente eriti karta.
Raudtee on tema sõnul veel ainuke koht, kus saab operatsioonisüsteemi Windows 3.11 kasutamise eest palka.
German railroads use Windows from 1993 – Bild
Germany’s railroad has been constantly criticized in recent years because of late trains. Siemens Mobility, which manufactures railroad trains was looking for an IT specialist to work with the Windows 3.11 system, which was released… pic.twitter.com/KccRDdWmDo
— NEXTA (@nexta_tv) February 4, 2024
Lisaks Windows 3.11 teadmistele peavad kandideerijad oskama ka pärand-operatsioonisüsteemidest ja Windowsi halduritest MS DOS-i ja Windows for Workgroupsi. Kõik need on kasutusel Saksa raudteel ja välja töötatud 90ndate alguses Siemensi poolt. Rööbassõidukite juhtimissüsteemi pole raudteesektoris vahepeal uuendatud.
Brittide tuumaallveelaev näiteks on sakslaste raudteest siiski pisut uuema tarkvaraga, kirjutab t3n. Sellel nimelt on mõni aasta hiljem välja tulnud Windows 95.
Tööstuses ja meditsiinis on teisigi endiselt Windows 95 operatsioonisüsteemil jooksvaid seadmeid, sest neid pole võimalik uuendada. Omal ajal ehitati riistvara nii, et see töötab vaid ühe kindla operatsioonisüsteemi versiooniga. Nüüdseks on muidugi see raud juba ürgaeglane, et mõnda moodsat Windowsit või tehisintellekti käimas hoida.