Kaks vasakpoolset pinki linnaraamatukogu peaukse ees. Foto: Raimu Hanson

Tuur on neljale pikale pingile joonistanud lugejad ja suitsetajad, Kaarsillal trikitajad, maalija ja vetsupotil istuja, mikrofoni ees laulja, kõrvaklappidega kuulaja, mobiiltelefoni ja sülearvuti kasutaja, veinijoojad, magaja ja teisi tegelasi – kõik nad on musta linnu kujulised. Leidub ka lendajaid. Üks on väike lind, ilmselt linnulaps. Kokku on nelja pingi seljatoel 26 musta karva sulelist.

Hakid Kaarsillal.
Hakid Kaarsillal. Foto: Raimu Hanson

Pildid on justkui vildikaga joonistatud ja ilmselt kaovad need varsti? Ei ole nii. Tuur kommenteeris, et ta tellis selle töö tegemiseks erilised markerid, millele asjatundjad on andnud hea hinnangu. Joonistustele on ta kandnud kaitsva lakikihi. Niisiis peaks joonistatud parv sulelisi tartlasi pinkide seljatugedel kaua vastu pidama.

Kaks parempoolset pinki linnaraamatukogu peaukse ees. Foto: Raimu Hanson

Esimese kunstitöö linnaraamatukogu esistele pinkidele tegi peaaegu 11 aastat tagasi Edward von Lõngus. Tuuri hakiparv tuli tänavakunsti legendi teoste asemele panna seeepärast, et pinkidel oli kohati pehkimise jälgi.

11 aasta taguste pikkade piltide aluseks olid illustratsioonid raamatutest. Oli ka tsitaate von Lõnguse varasematest grafititest, näiteks raha kerjav koondatud A. H. Tammsaare ning suitsetav ja elu hammasrataste vahele jäänud Lydia Koidula. Ühe pingi seljatoel oli muu hulgas Anonymouse mask, mille kasutamine levis laiemalt veebruaris 2012 ACTA-vastaste protestide ajal.

Jaga
Exit mobile version