Uudisteagentuur LETA vahendas, et mõlemad mehed on jäänud tõenäoliselt vahele dokumentide võltsimisega. Kuriteod sooritasid nad orkestri juhi ametipositsioonidelt. Kriminaalasja vaagitakse Riia linnakohtus.

Tegemist on prokuratuurile tuttavate isikutega, sest ka varem on mõlemad mehed sarnaste pettuste eest kohtupingis istunud. Praegu kohtus jahvatatava asja süüdistuse üksikasjad pole teada, kuna kogu kohtumenetlus käib prokuröri ja kohtualuste taotlusel kinniste uste taga.

LETA-l on aga niipalju infot, et Vuškānsit süüdistati varem võimu kuritarvitamises kaitseväe orkestrijuhi ja peadirigendi rollis. Ta jäi vahele rahapesus ja mahhinatsioonides Hiinaga. Nimelt rentis orkestri juht Hiina orkestrile 16 löökpilli ja jättis sellest saadud tulu enda teada.

Hiinlased kasutasid Läti kaitseväe pille 2017. aastal toimunud kontserdil.

Vuškānsit süüdistati ka sõdurite ja kaitseväe masinate jaoks eraldatud kütuse kasutamises isiklikuks otstarbeks. Veel lasi ta kaitseväe orkestri muusikutel osaleda Valmiera draamateatri etendustel, ent teatriga ametlikku lepingut ei sõlmitud ja kaitseväe juhte saadud tasudest ei informeeritud.

Vuškāns eitas pärast süüdistuse ettelugemist oma süüd. Menetlus tolles kriminaalasjas kestis neli ja pool aastat, kuid lõppes ikkagi sellega, et endine kaitseväe orkestri juht tunnistas kuriteo üles, avaldas kahetsust ja leppis prokuröriga kokku karistuse määramises.

Vuškānsile määrati karistuseks poolteist aastat tingimisi vanglakaristust sama pika katseajaga. See kohtuotsus on juba jõustunud.

Praeguses asjas taotleb prokuratuur Vuškānsile karistuseks 150 tundi üldkasulikku tööd ja Kumačevsile 8400 euro suurust rahatrahvi. Lisaks taotletakse seda, et neile meestele kehtestada keeld töötada vähemalt kolm aastat kaitsejõudude struktuuris olevatel ametikohtadel.

Jaga
Exit mobile version