Tallinnas ja Tartus toimuv festival Eesti Muusika Päevad

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti suurim esiettekannete festival Eesti Muusika Päevad on avalikustanud 26. aprillist 7. maini toimuvate nüüdismuusika kontsertide programmi.

Kaks keskset teemat tänavune festival – “Hing ja vaim” – asetavad Tallinna ja Tartu kontsertidel erinevad rõhuasetused, mis samal ajal täiendavad üksteist ja loovad ühise terviku, teatasid korraldajad.

Festivali kunstilist visiooni kujundavad heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner. “Minu meelest läheb selle aasta teema “Hing ja vaim” muusikaga väga loomulikult kokku. Ootame, et muusika annaks meile erilise hingamise, hinge liikumise, vaimse selguse, jõu ja värskuse,” ütles Steiner avalduses.

Helena Tulve lisas, et “muusika on osa inimeseks olemisest nagu hingaminegi. Tihti tundub, et pole midagi lihtsamat ja enesestmõistetavamat kui hingamine, aga iseendale keskenduma hakates võib selguda, et sügava hingamiseni on veel pikk tee. “Eesti muusika päevade üks eesmärke on anda võimalus keskenduda ja hinge tõmmata koos muusika, muusikute ja muusikasõpradega,” sõnas ta.

M4gneti keelpillikvartett esineb festivalil Eesti muusika päevad. Foto Veljo Poom.

Festivalil tulevad maailma esiettekandele Tatjana Kozlova-Johannes, Evelin Seppar, Maria Rostovtseva, Tauno Aints, Lauri Jõeleht, Mariliis Valkonen, Jonas Tarm, Kristo Klaus, Marianna Liik, Ekke Västrik, Sander Saarmets, Age Veeroos, Jüri Tamverk, Malle Maltis , Arash Yazdani, Margo Kõlar, Liisa Hirsch, Märt-Matis Lill, Ülo Krigul ja Liina Sumera.

Festivalil astuvad üles ansambel New Music Tallinn, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ning paljud teised orkestrid ja koorid.

Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit alates 1979. aastast.

Related Posts

Jäta kommentaar