Tallinn Music Weekil osaleb 175 artisti 41 riigist

kõrval admin
0 kommenteerida

Alates 2009. aastast iga-aastaselt toimuv rahvusvaheline uue muusika ja linnafestival Tallinn Music Week täidab Eesti pealinna esinemispaigad 10.-14. maini.

The muusikaline koosseis 15. korda toimuval festivalil osaleb 176 kunstnikku Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Lähis-Idast. Suurim osakaal – 84 esinemist – on Eestist, järgnesid Soome 11, Suurbritannia üheksa, Kanada kaheksa, Läti ja Saksamaa seitsme, Ukraina kuue ning Leedu, Prantsusmaa ja Rootsi viie artistiga.

Telliskivi loomelinnakus ja Tallinna vanalinnas korraga mitmes kohas toimuva festivali ajal kureerivad eriõhtuid erinevad Eesti plaadifirmad, festivalid, klubid ja riigi avalik-õigusliku ringhäälingu juhitav Raadio 2.

Seal on ka a Soome-ugri öö, mis on pühendatud ÜRO põlisrahvaste keelte rahvusvahelisele kümnendile. Traditsioonist juurdunud öö paljastab soome-ugri rahvaste muusikalise pärandi võlu ja eripärad.

Duo Ruut esineb festivali soome-ugri õhtul. Pildi tegi TMW.

Festivali oma Folktronika lava esitleb žanri- ja meediumiüleseid artiste, kes kõiguvad popi, folgi ja elektroonika vahel. “Aafrika kohe!” öö heidab tähelepanu Aafrikast ja selle diasporaast pärinevale uuele mitmekesisusele peale folkloori ja juurmuusika.

Üks öö, “Jazz on tema”Philly Joe’s jazziklubis, on pühendatud naistele. “Soda Pop!” esitleb noore glokaalse põlvkonna helisid, samal ajal kui veidraid talente üle maailma esitletakse eriline õhtu Sveta baaris.

Soome Moldova laulja-laulukirjutaja Palmu esineb festivali saatel “Soda Pop!”. öö. Pildi tegi TMW.

Tallinn Music Weekil on lisaks uue muusika tutvustamisele ka a muusikatööstuse konverents. Konverentsi programm käsitleb inimeste ja tehisintellekti suhteid, uusi globaalseid identiteete, digitaalset kirjaoskust, raadio tulevikku, muusikahariduse suundi ja DIY live-turneed.

Related Posts

Jäta kommentaar