Rooma ooperis etendub Robert Wilsoni ja Arvo Pärdi “Aadama passioon”.

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti Riiklik Kontserdiinstituut (Eesti Kontsert) ja Milano produktsioonifirma Change Performing Arts on sõlminud lepingu Teatro dell’Opera di Romaga Robert Wilsoni ja Arvo Pärdi muusikateatri teose “Aadama passioon” lavastuseks.

2015. aastal Eesti pealinnas Tallinnas esietendunud teos etendub kahel korral, 31. märtsil ja 1. aprillilLa Nuvola konverentsikeskuses, kus toimuvad Rooma ooperi eriprojektid.

“”Aadama passioon” on mastaapne kaasaegse muusikateatri meistriteos, lugu inimkonna algusest ja saatusest, mille on loonud kaks hiiglast rahvusvahelisel muusika- ja kunstimaastikul paljude aastakümnete jooksul: Arvo Pärt, üks enim mängitud. meie aja kaasaegsed heliloojad ja Robert Wilson, üks nõutumaid lavastajaid maailmas,“ ütles Eesti Riikliku Kontserdiinstituudi esindaja avalduses.

„Robert Wilson kujundab filmis „Aadama passioon” poeetilise visuaalse maailma, milles Arvo Pärdi müstiline muusikakeel saab seada oma meditatiivse loitsu. Kolm Pärdi suuremat teost – “Adam’s Lament”, “Tabula rasa” ja “Miserere” ning spetsiaalselt selle lavastuse jaoks komponeeritud lisateos “Sequentia” – on koondatud, kasutades valgust, ruumi ja liikumist, et luua lavastus. tihedalt kootud Gesamtkunstwerk (kunstiteos, mis kasutab kõiki või paljusid kunstiliike – toim), milles nende kahe silmapaistva kunstniku nägemused peegeldavad üksteist,” lisati avalduses.

Stseen filmist “Aadama passioon”. Foto Kristian Kruuser ja Kaupo Kikkas.

Rooma sündmustik on “sügavalt tähendusrikas”

Lavastuse algataja ja produtsendi Madis Kolgi sõnul on Rooma “Aadama passiooni” tegevuspaigana sügavalt tähendusrikas.

„Kõik sai alguse siin Vatikanis: Arvo Pärt ja Robert Wilson kohtusid esimest korda ja vahetasid mõtteid, osaledes paavst Benedictus XVI kutsel kultuurivalgustite foorumil. Nüüd annab märkimisväärset kasu Robert Wilsoni enda kohalolek, kes juhib prooviprotsessi, mille käigus püstitatakse La Nuvola Wilsoni ülikvaliteetne teatrisaal tohutusse musta kasti. Tähelepanuväärselt on loomingulises ja tehnilises meeskonnas palju esilinastuva lavastuse algupäraseid liikmeid Eestist,“ rääkis Kolk.

“Aadama passiooni” maailma esilinastus toimus 2015. aastal Tallinnas Noblessneri valukojas. 2018. aastal esitati seda Berliini Konzerthausis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks. Lavastusest ja selle sünnist valmis Saksamaa produktsioonifirma Accentus Music poolt dokumentaal- ja kontsertfilm.

Related Posts

Jäta kommentaar