Kaks Eesti klassikalise muusika festivali on Euroopa parimate seas

kõrval admin
0 kommenteerida

BBC Music Magazine kaasab Pärnu muusikafestivali ja Haapsalu vanamuusikafestivali tänavu Euroopa 29 parima klassikalise muusika festivali hulka.

The BBC Music Magazine ütles kaks festivali Eestist olid “parimate klassikalise muusika festivalide seas, millele võiksite pileteid hankida”.

“Mereäärne Pärnu ei ole ainult suviste päikeseotsijate sihtkoht. Šostakovitšile ja viiuldaja David Oistrahhile ei olnud selle võlud võõrad ning see oli pere Järvi puhkusekoht. Perekond, kus praegu on kolm dirigenti, juhatavad koos üle 200 muusiku akadeemia-cum-festivali. kohta ütles Pärnu muusikafestival.

Kristjan Järvi (vasakul) juhatab Läänemere festivaliorkestrit Pärnu muusikafestivalil 14. juulil 2023. Foto Kaupo Kikkas.

Selle Haapsalu vanamuusika festival, märkis ajakiri, et “kus kunagi veed võtsid Romanovid (ja Tšaikovski), toimub Balti kuurortlinnas Haapsalus täna kompaktne baroki- ja vanamuusika festival”. “JS Bachi h-moll missa ja fuugakunst on 30. väljaande seas parimad, mis katedraalis kutsuvad kontratenor Iestyn Daviese ja Jupiter Ensemble’i Händeli ingliskeelsetesse oratooriumidesse süvenema.”

„Mujal juhib Les Basses Réunies Jaani kirikut programmi, mis uurib tšello sündi Bolognas ja Napolis. Ja finaalina uurib Antwerpenis asuv Graindelavoix “Josquini ja Undead”,” lisas ajakiri.

Möödunud sajandite muusika noorendamine

1994. aastal asutatud Haapsalu Vanamuusika Festival on end tõestanud kui üks juhtivaid ajalooliselt informeeritud esinemispraktika festivale Baltikumis. Igal suvel kohtuvad Euroopa ja Eesti tunnustatud muusikud Eesti läänerannikul asuva võluva merekuurordi Haapsalu kesklinna kirikutes ja teistes kohtades, et värskendada möödunud sajandite muusikat. Tänavune festival toimub 27. – 30. juulini.

Haapsalu vanamuusikafestival 2021. Haapsalu vanamuusikafestivali foto.

Tänavu 12.-21. juulini toimuva Pärnu muusikafestivali algatas dirigent Paavo Järvi 2011. aastal, pakkudes meistrikursusi rahvusvahelistele noortele dirigentidele, luues Eesti noorte muusikatalentide paremikust koosneva Akadeemia orkestri ja Eesti festivaliorkestri.

Kõik esinejad on Järvi poolt käsitsi valitud, sealhulgas professionaalsed Eesti muusikud ning neid täiendavad solistid Euroopa tipporkestritest. Lisaks festivaliorkestris mängimisele esinevad külalismuusikud ka kammermuusikakontsertidega ning annavad nõu noorema põlvkonna muusikutele.

Paavo Järvi (paremal) juhatab Eesti Festivaliorkestrit Pärnu Muusikafestivalil 15. juulil 2023. Foto Kaupo Kikkas.

BBC Music Magazine on igakuine ajakiri, mis väidab end olevat “maailma enimmüüdud klassikalise muusika ajakiri”. Selle asutas 1992. aastal British Broadcasting Corporationi kommertsettevõte BBC Worldwide.

Related Posts

Jäta kommentaar