Eesti “Melchiori” filmid linastuvad Saksamaal, Hispaanias ja Tšehhis

kõrval admin
0 kommenteerida

Triloogia “Apteeker Melchior” jõuab voogedastusteenuste klientideni Tšehhis ja Saksamaal ning triloogia esimest filmi näidatakse maikuus Hispaanias Bilbaos filmifestivalil FANT.

Keskaegses Tallinnas toimuva detektiiviseikluse triloogia õigused ostis hiljuti ära Tšehhi voogedastusplatvorm iPrima, mille kliendid saavad filme vaadata mais. Samuti sõlmiti leping Saksamaa suurima telekommunikatsiooniettevõttega, Magenta teler, mis hõlmab 40 miljonit majapidamist. Magenta linastub mais ka “Melchiori” filmid.

7. mail linastub triloogia esimene film “Apteeker Melchior” 2010. aasta 2010. aasta 2010. aasta 2010. aasta võistlusprogrammi raames. FANT filmifestival Bilbaos, Hispaanias. Sama filmi linastus 25. aprillil ka Bright Nights Põhja- ja Baltikumi filmifestivalil Ottawas, Kanadas.

Ikka Melchiorist; foto Robert Lang.

Ekspordiartikkel

Triloogia – “Apteeker Melchior”, “Apteeker Melchior. Kummitus“ ja „Apteeker Melchior. Timuka tütar” – ilmusid kõik 2023. aastal. Filmid lavastas Eesti lava- ja filmirežissöör Elmo Nüganen ning põhinevad eesti kirjaniku seitsmest romaanisarjast apteeker Melchiorist. Indrek Hargla. Lood leiavad aset keskaegses Tallinnas, kus apteeker Melchior uurib erinevaid mõrvu.

Seiklustriloogia esimene osa sai aasta vaadatuimaks kodumaiseks filmiks, mille piletimüük ületas 130 000 piiri.

Triloogia üks produtsente Esko Rips ütles, et filmitegijate ambitsioonid ei piirdunud kunagi ainult koduturuga. Ta loodab, et Melchiorist saab Eesti jaoks oluline ekspordiartikkel, mis võib tekitada kogu maailmas huvi kohaliku kultuuri ja Vana Tallinna vastu.

Triloogia produtsendid on sõlminud Global Screeniga rahvusvahelise müügiesinduslepingu, Saksamaal Münchenis asuva enam kui 50-aastase kogemusega filmide ja telesaadete levitamis- ja tootmisettevõtte Telepooli ülemaailmne levitaja. Telepooli omanik on Will ja Jada Pinkett Smithi ettevõte Westbrook Inc. Leping on sõlmitud ka Amazoni voogedastusplatvormiga, mis annab triloogia 2024. aastaks saksakeelsetele turgudele välja.

Filmi “Apteeker Melchior” treiler

Linastub New Yorgi filmifestivalil

Ameerikas on “Apteeker Melchior” näidatud erinevatel USA filmifestivalidel: Palm Springsi filmifestivalil, St. Pauli filmifestivalil ja õudusfilmide festivalil Screamfest, kus film pälvis parima operaatoritöö ja montaaži auhinna. 2023. aasta sügisel linastub triloogia New Yorgi filmifestivalil.

“Apteeker Melchior” linastus 25. aprillil ka Bright Nights Põhja- ja Baltikumi filmifestivalil Ottawas, Kanadas.

Related Posts

Jäta kommentaar