Chicago Eesti Majas toimuvad eesti keele päevad

kõrval admin
0 kommenteerida

26.-29. maini toimub Chicago Eesti Koolis seminar Põhja-Ameerika pinnal tegutsevatele eesti õpetajatele, lasteaedade ja pühapäevakoolide juhtidele; need eesti keele päevad toimuvad Chicago Eesti Majas Riverwoodsis, IL.

Ürituse teemadeks on teismeliste kaasamine, aktiivõppe meetodid, eesti keele kui teise keele õpe, identiteediküsimused, interaktiivse õppe vahendid ja õues õppimine.

Lisaks vaadeldakse eesti keele päevadel, kuidas motiveerida segarahvuselisi peresid jätkama eesti koolis käimist ja kuidas hoida elus oma emakeelt teistsuguses keelekeskkonnas.

„Kogeme omal nahal, kuidas saab keelt õpetada läbi loomingulise ja muusikalise tegevuse. Juhendajad ja publiku ees esinejad on Eesti parimad,“ seisis korraldajate teates.

Seminar sisaldab ka kultuuriprogrammi. 26. mai seminaripäeva lõpetab õhtune David Harroweri “Blackbird” etendus. 27. mail kutsuvad Eesti vokalistid Nele-Liis Vaiksoo, Uku Suviste ja Ingmar Kiviloo kuulajaid muusikalisele rännakule.

Korraldajad ütlesid, et neil on hea meel tervitada ka neid, kes alles mõtlevad organiseerimisele ning välismaal elavatele eesti noortele keele- ja kultuuriõppevõimaluste loomisele.

Osalemiskulude soodsamaks muutmiseks on organisatsioonidel võimalus koostada haridusprojekt Eesti Instituut. Tähtaeg on 12. aprill 2023. USA osalejate osalustasud katab Eesti Üliõpilaste Toetusfond Ameerikas. Registreerimine on avatud kuni 5. maini.

Related Posts

Jäta kommentaar