Arvo Pärt pälvis Rootsi prestiižseima muusikaauhinna

kõrval admin
0 kommenteerida

Selle aasta Rootsi prestiižseima muusikaauhinna Polar Music Prize on pälvinud Benini laulja-laulukirjutaja Angélique Kidjo, inglise muusikaettevõtja ja Island Recordsi asutaja Chris Blackwell ning eesti helilooja Arvo Pärt.

Auhinnad antakse üle 23. mail Stockholmis ja neist võtab osa Rootsi kuninglik perekond.

“Poolaari auhind on heliloojale väga prestiižne ja oluline tunnustus. Olen väga liigutatud ja tahan teid südamest tänada,“ ütles Arvo Pärt Eesti Arvo Pärdi Keskuse teatel auhinda vastu võttes.

Polari muusikaauhind antakse nii klassikalise kui ka levimuusika esindajatele, isikutele, kollektiividele ja institutsioonidele, kelle saavutused muusikavaldkonnas on silmapaistvad ja kes on pälvinud ülemaailmse tunnustuse.

Auhinna asutas 1989. aastal kadunud Stig Anderson, Rootsi popansambli ABBA endine mänedžer ning 1992. aastal pälvis see esmakordselt Paul McCartney ning kolm Balti riiki Eesti, Läti ja Leedu.

Klassikalise muusika laureaatide hulka kuuluvad Witold Lutosławski, Pierre Boulez, Iannis Xenakis, Karlheinz Stockhausen, Sofia Gubaidulina, György Ligeti, Steve Reich, Kaija Saariaho ja Kronose kvartett.

Arvo Pärt on maailma enimesitatud elav helilooja.

Related Posts

Jäta kommentaar