Alika Milova esindab Eestit 2023. aasta Eurovisioonil

kõrval admin
0 kommenteerida

Alika Milova esindab Eestit tema ja Hollandi laulukirjutaja Wouter Hardy kirjutatud looga “Bridges” eelseisval 67. Eurovisiooni lauluvõistlusel, mis toimub 9.-13. maini Suurbritannias Liverpoolis.

Eesti piirilinnas Narvas venekeelses peres sündinud Milova (20) võitis veenvalt Eesti lauluvõistluse Eesti Laul, et selgitada välja riigi esindaja Eurovisiooni lauluvõistlusel. Ta kogus 42% avalikkuse häältest (publik hääletas telefoni teel) oma lauluga “Bridges”, mis valiti ka konkursi rahvusvahelise žürii parimaks lauluks.

Laulu kirjutasid Milova ja Hollandi muusik, laulukirjutaja ja produtsent Wouter Hardy, kes kirjutas Hollandi Eurovisiooni võitnud loo “Arcade”, mille esitas Duncan Laurence Tel Avivis 2019. aasta konkursil.

Varem oli Milova võitnud sarja “Eesti otsib superstaari” kaheksanda hooaja (2021). Ta on osalenud ka teistel piirkondlikel lauluvõistlustel, sealhulgas The Baltic Voice ja Kaunas Talent Leedus, New Wave Junior Lätis ja Berlin Perle Saksamaal.

«Ma arvan, et mul pole eestikeelset sõnavara, et seda lauset ilusti kokku panna. Ma tahan öelda suur, suur aitäh, et te minusse uskusite. Suur aitäh, et olete minu jaoks olemas,” ütles Milova oma kõnes pärast võitu.

Alika Milova esineb Tallinnas 2022. Foto autor Jaan Künnap, jagatud Creative Commons 4.0 litsentsi all.

Eesti on Eurovisioni lauluvõistlusel osalenud aastast 1994. Riik võitis selle konkursi ühe korra 2001. aastal, kui Tanel Padar, Dave Benton ja 2XL kogusid Ivar Musti ja Maian-Anna Kärmase looga “Everybody” kokku 198 punkti. See tegi Eestist esimese endise Nõukogude okupatsiooni riigi, kes konkursi võitis.

2023. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus toimub Ühendkuningriigis Liverpoolis pärast seda, kui 2022. aasta konkursi võitja Ukraina Kalush Orchestra lauluga “Stefania” ei suutnud turvalisuse tõttu ürituse korraldamise nõudeid täita. Venemaa invasiooniga Ukrainasse 2022.

Related Posts

Jäta kommentaar