Siis veel viimaseid kuid 24-aastane kergejõustiklanna sai Leoni emaks 8. veebruaril. Kõigest 18 päeva hiljem naasis ta spordisaali, et alustada ettevalmistust Pariisi olümpiaks. Tollal näis otsus ainuõige. Aga nüüd…

«​Olen praeguseks saavutanud pojaga väga lähedase sideme, ta oli minuga treeninglaagris kaasas. Sätin oma treeninguid tema päevakava järgi,» rääkis Sułek-Schubert kodumaa spordiportaalile Onet.

«Aga kuni Pariisi olümpiani olin isekas. Ma ei pruugi selle üle uhkust tunda, aga see näis õige.»

Tõsi, leidus rohkelt neid, kes noort ema kritiseerisid. «See oli õudusunenägu,» tunnistas ta. «Ma ei tulnud etteheidetega toime. Inimesed, kes asjast suurt midagi ei tea, saatsid mulle ebameeldivaid sõnumeid.»

Raskes olukorras pakkus äärmiselt vajalikku tuge abikaasa Kacper. «Ta ütles mulle, et kui vajad pärast sünnitust kuut kuud endale, on see võimalik,» märkis Sułek-Schubert.

Aga võidelda ei tulnud vaid vaimsete raskustega. Leon sündis keisrilõike abil. Sinnani viinud apsud võisid juhtuda juba varem.

«Võib-olla tegin endale kahju. Teekond veebruarist augustini ei alanud nullist, aga olin pigem kehvas seisus,» selgitas Sułek-Schubert, kes isegi päris raseduse lõpufaasis veel tugevalt treenis, aga pingutas tõenäoliselt üle.

«Minu perspektiiv põhines sellele, et olin just püstitanud [viievõistluse] siserekordi, tundsin end väga võimsalt. Aga ma ei mõistnud, kuidas oma keha kurnan. Kõik tuli siis kuidagi lihtsalt kätte. Arvasin, et teen enda elu nõnda tulevikus lihtsamaks.»

Kuid läks vastupidi. «Nüüd tagasi vaadates on ilmne, et pidevalt oma kõhtu ja kogu keha trimmis hoides polnudki loomulik sünnitus võimalik. Oleksin pidanud jälgima nende sportlaste eeskuju, kes raseduse ajal enam nii tugevalt ei treeni,» lisas ta.

Kogu kompott viis selleni, et mitmekordne tiitlivõistluste medalist pidi Pariisis leppima alles 12. kohaga. 

Jaga
Exit mobile version