Joller meenutab sotsiaalmeedias avaldatud üleskutses õpetajatele, et kui arstid streikisid, siis ei tehtud plaanilist tööd, kuid kiirabi sõitis, EMO-d olid lahti ja perearstikeskused võtsid vastu neid, kelle tervis oodata ei kannatanud.

«Õpetajad, mõelge oma kutsumusele ja oma ametile,» kirjutab Joller. «Te peate tagama laste heaolu. Te ei annaks endale andeks, kui streigi tõttu mõni teie õpilane kannataks. Meil on lapsi, kes ei saa üksi koju jääda. Meil on lapsi, kelle jaoks söök koolis või lasteaias on ainus toit, mida nad päeva jooksul saavad. Meil on lapsi, kellele kool või lasteaed on ainus turvaline koht maailmas. Mis saab lastest, kelle psüühika COVIDi ajal isoleerituse pärast kannatas? Kui arstid streikisid, siis me olime kõik tööl, lihtsalt ei teinud plaanilist tööd. Kiirabi sõitis, EMO-d olid lahti, perearstikeskused võtsid vastu neid, kelle tervis oodata ei kannatanud. Me poleks suutnud inimeste kannatusi ja surma tegevusetult pealt vaadata. See oleks läinud vastuollu meie sügavaima olemusega, meie kutsumusega.»

Joller soovitab mitte ajada streiki segamini puhkusega, liiatigi lapsed ju ei streigi.

«Jätke koolid lasteaiad lahti, tagage laste heaolu ja streikige: ärge õpetage. Viimaks mõelge läbi, kellelt ja mida te nõuate ja miks te täpselt streigite. Ja kas streikimine on see, mis teid sihile viib. Meil arstide hulgas oli omal ajal sel teemal suur arutelu, näiteks paljud perearstikeskused streigist osa ei võtnud,» selgitab ja soovitab Joller.

Jaga
Exit mobile version