Analüütiku puhul tuleb näiteks endale selgeks teha, milliseid tehnilisi lahendusi maailmas leidub, kuidas neid praktikas rakendatakse ning mis juhul võib üks olla parem kui teine. Aga kui äriline mõistmine juba olemas on, on olemas ka kontekst, mingi varasem kokkupuude ja mingi arusaam üldisest loogikast, mille järgi digitoodete maailm töötab. On vaid vaja veidi külgepidi arendada ja tänast oskustepagasit laiendada.

Ning see on midagi, millega saab hakkama iga kogenud spetsialist, kel õiged baasomadused olemas – soov õppida, soov suhelda, soov avastada ja soov mõelda.

Kool ja kursused on abiks

Kuigi alati on võimalik valdkondlike oskuste omandamiseks minna kooli või võtta kursuseid, siis täna on internetiavarused täitunud asjalike koolituste ja juhendmaterjalidega, mille abil õpingute algust teha. Niisamuti pole haruldane, et õppimist toetab ka tänane tööandja ise, pakkudes mentorlust või võimalust näha huvipakkuva rolli eripärasid töövarjutamise või konkreetsete projektide töötaja kanda andmise teel.

Kui juba tööpostil, ei pea ka pelgama, et veel mõneti kogenematul IT-töötajal põruda lastaks. Tänased IT-meeskonnad töötavad päriselt ühtse tiimina ning uusi inimesi toetatakse ja aidatakse, lubades neil töösse sisse elada ja õppida seda, mida nad veel ei tea. Mõistagi on oluline, et inimene ise päriselt sooviks areneda ja hoiaks meeles, mis talle eelmistel päevadel räägiti, aga kui see probleemiks ei osutu, on sisseelamine kiire.

Tasub ka ära märkida, et nii nagu on IT-turul suur puudus arendajatest, on põud tuntav ka teiste asjalikke spetsialistide vaates. Seega kui IT-sektor tundub ahvatlev, kuid koodi kirjutamine ei tundu midagi päris hästi sobivat, siis ei tasu mõttest loobuda. Häid, kenasti tasustatud ja väljakutseterikkaid rolle leiab siit maailmast palju. Tuleb lihtsalt härjal sarvist haarata, eriteadmised omandada ja pihta hakata.

Jaga
Exit mobile version