Meenutame Eesti pealinnas toimunut: Selver loovutas geimides külalistele ainult 20, 21 ja 21 punkti. See tähendas, et Hollandis peetud kordusmängus piisanuks edasipääsuks ka kahe geimi võitmisest.

Eestlased alustasidki hästi ja jäid avageimis peale samamoodi nagu oli jäädud kodus – 25:20. Ent siis kõik muutus. Võõrustajad haarasid ise täieliku initsiatiivi ning andsid kolmes järgmises geimis Selver x TalTechile kõigest 20, 17 ja 19 punkti.

See tähendas Orion Starsile mänguvõitu 3:1 ning edasipääseja pidi otsustama kuldne geim. Hollandi klubi tõttas sealgi kohe ette 8:4, vahetusmehe Joosep Põldma serviseeria abil jõudsid eestlased veel viigini, kuid lõpuks jäädi alla 13:15. See tähendas, et kahest mängust koosnenud matši neli esimest geimi võitis Selver, neli viimast, sh otsustava aga Orion Stars.

Lincoln Williams tõi Selverile 16 punkti, Andri Aganits 9, Tristan Täht ja Keith Pupart 8. Orion Starsi parim oli 26 punktiga Maksim Škredau, Eesti koondislane Kevin Saar sekkus episoodiliselt ega saanud silma pähe.

Selver x TalTech langes astme võrra madalamale, CEV Cupile, kus esimeseks vastaseks on oktoobri keskel Maribori klubi Sloveeniast.

Tugevuselt kolmandas eurosarjas Challenge Cupil osaleb veel kaks Eesti klubi: Pärnu VK ja Tartu Bigbank. Loosi tahtel on nende mõlemad vastased Ukrainast. Pärnu VK kohtub Horodoki meeskonnaga 9. oktoobril kodus ja nädal hiljem Poolas Blonies. Tartu Bigbank võõrustab Žõtomõri esindust aga 16. ja 17. oktoobril omas saalis.