On mitmeid põhjuseid, miks ma olin sügavalt pettunud, et The Washington Posti omanik Jeff Bezos otsustas keelata oma ajalehe juhtkirja, mis toetas presidendikandidaat Kamala Harrist. Kuid kõige suurem pettumus tulenes asjaolust, et Bezos armastab teadust. Ja need valimised langevad kokku ühe suurima teadusliku pöördepunktiga inimkonna ajaloos: üldise tehisintellekti ehk AGI sünniga, mis tõenäoliselt tekib järgmise nelja aasta jooksul ja nõuab, et meie järgmine president paneks kokku ülemaailmse koalitsiooni, et juhtida produktiivselt, turvaliselt ja ühilduvalt arvuteid, millel on varsti inimestest parem mõistus.

Donald Trump – kes isegi ei nimetanud teadusnõunikku ametisse enne, kuni ta oli üle 18 kuu president olnud – on oma intellektilt ja temperamendilt sobimatu sellise globaalse liidu kokkupanemiseks. Ühelt poolt kiirustas tema administratsioon Covid-19 vaktsiini väljatöötamist, teisalt aga külvas kahtlusi selle kasutamise suhtes, kui see kohtas konservatiivsete vaktsiinivastaste seas vastureaktsiooni.

Nüüd ei ole Trumpi esimene prioriteet mitte kasutada ära tohutuid võimalusi, mis tulenevad sellest, et Ameerika on juhtpositsioonil AGI kasutamisel, ega luua ülemaailmset koalitsiooni selle juhtimiseks, vaid kehtestada meie liitlastele kõrgemad tariifid, et blokeerida nende autode, mänguasjade ja muude kaupade eksport Ameerika Ühendriikidesse. Ainus tehnoloogia, millest Trump näib olevat sügavalt huvitatud, on Truth Social, tema enda versioon sotsiaalmeedia platvormist X. Kuna Trump on ennast kirjeldanud kui «väga stabiilset geeniust», kahtleb ta ilmselt isegi selles, et tehisintellekt võiks tema enda mõistusest parem olla.

Jaga
Exit mobile version