3 aastat tagasi valiti kogenud purjetaja Erki Teras Haapsalu Jahtklubi kommodooriks. Tema lubadus on tõsta Haapsalu purjetamise taset ja koolitada purjesportlastele uut pealkasvu. „Vahepealsetel aastatel oli võimaluste puudumisel laste koolitamine usaldatud Kalevi Jahtklubile. Nüüd oleme valmis selle töö ja ühtlasi rõõmu enda kanda võtma, ning ootame lapsi ühinema Haapsalu Jahtklubi purjetamiskooliga,“ on Erki Teras elevil.

„Purjetamine on mitmekülgne ala, mitte pelgalt sport või ajaviide merel. See hõlmab erinevaid oskuseid ja teadmisi, alustades paadi varustuse tundmisest ja lõpetades merel tähtsate otsuste tegemisega. Purjetamine õpetab vastutust, meeskonnatööd ja strateegilist mõtlemist. Vajalik on hea füüsiline vorm, kiire reageerimisvõime, aga ka kõrge pingetaluvus – merel tuleb tihti tegutseda kiiresti ja kindlalt, arvestades ilmaolude ootamatuid muutusi ja hetkeolukorda,“ selgitab Erki Teras purjetamise võlusid.

Mida ootab õpilast purjetamiskoolis?

„Purjetajate suvi on tihe. Veele minnakse aprilli lõpus või mai algul ja hooaeg lõpeb Eestis oktoobris. Treeningud on tavaliselt esmaspäevast neljapäevani kord päevas umbes 2,5 tundi, mil enamasti minnakse merele. Kooli ajal on veetreeninguid veidi vähem. Kui Eestis hooaeg lõpeb, on võimalus käia võistlustel ja laagrites Hispaanias, Sloveenias, Itaalias, Kreekas. Suvel on võistluseid peaaegu igal nädalavahetusel ning 2-3 päevased võistlused tähendavad lastele ca 6-8 tundi päevas merel olemist. Lisaks korraldame lastele nn. kliinikuid, kus treeninguid viib läbi mõni professionaalne purjetaja. Tavaliselt on need 2-3 päevased, treeningute pikkus on iga päev orienteeruvalt 6 tundi merel ja lisaks 2 teooriatundi. Talvel toimuvad ujumistunnid ja käiakse ühiselt jooksmas. Kui tekivad jääolud, siis purjetavad lapsed jääpurjekatega. Eesti jääpurjetamine on kusjuures saanud alguse just Haapsalust,“ tutvustab jahtklubi kommodoor.

Jaga
Exit mobile version