Tegemist on neljandat aastat järjest toimuva lohesurfarite suurvõistlusega, kus kuu jooksul võetakse mõõtu mitmel alal, näiteks kõrgus, distants, kiirus. End pannakse ka loomingulisemalt proovile, näiteks joonistatakse GPSi abil merre kujundeid. Samuti võisteldakse meeskondades, kus viie parima sõitja tulemused liidetakse. Sel aastal lisandus tiivasurfarite sektsioon ja riikide karikas.

Osalemiseks pole vaja kuhugi eraldi sõita: igaüks võistleb seal, kus ta parasjagu asub. Vaja läheb nutiseadet ja GPS-kella. Need mõõdavad läbitud kilomeetreid ja vees hüpatud kõrgust, mis omakorda sisestatakse päeva lõpuks edetabelitesse.

See aasta astus võistlustulle ligikaudu 5000 lohesurfarit üle maailma. Triina Trei võttis mõõtu kõrgushüppes.

Trei märkis, et ootas tänavust võistlust suure elevusega, kuna mullu hüppas ta isikliku rekordi 19,7 meetrit, kuid täpselt kolm päeva enne mõõduvõtu lõppu langes pjedestaalilt välja ja jäi neljandaks. Tänavune plaan oli ületada maagiline 20 meetri piir, kuid kahjuks oli september tuuletu, mistõttu hüppevorm polnud väga hea.

Väikest särtsu lisasid pea kohal tiirlevad äikesepilved ja jahimehed, kes vist partide asemel pigem surfareid põmmutasid.

Triina Trei, lohesurfar

“Õnneks võistluse lõpuks meile üks torm kingiti ja seadsin endale kõrged sihid. Isegi nii kõrged, et mul õnnestus suurest stressist täpselt enne tormi haigeks jääda. Ma ei lasknud aga väikesel viirusel end heidutada, vaid sukeldusin kõigest hoolimata külma vette, tormituulte rüppe ja andsin endast parima,” kirjeldas lohesurfar. “Väikest särtsu lisasid pea kohal tiirlevad äikesepilved ja jahimehed, kes vist partide asemel pigem surfareid põmmutasid.”

Võistlustules oli 562 naist üle maailma. Väga palju surfareid osales riikidest, kus ookeanituuled ja lained on palju heldemad kui Läänemerel. Trei hüppas parimal katsel 18,8 meetri kõrgusele, millega pälvis pronksise autasu. Hõbemedalist jäi puudu 40 sentimeetrit ja kullast 1,2 meetrit.

Eestlastest tegi meeste arvestuses hea tulemuse Austraalias elav Raigo Kaminskas, kes esimesena medalita jäi. Sama juhtus pärnakas Martin Rahneliga, kes juuniorides end neljandaks hüppas.

Eelnevatel aastatel on WOO Worldsi rahvusvahelises meeskonnas õnnestunud esikolmikusse tulla Kaimar Hallistel ja Evgeny Solovjovil.

Jaga
Exit mobile version