Luuletaja ja õigusaktivist Ratiani peeti kinni meeleavaldusel Gruusia parlamendi ees, kus Euroopa-meelsed protestid käivad juba rohkem kui 200. päeva.
Ratianit süüdistatakse politseiniku ründamises, mille eest võib teda oodata kuni seitsme aasta pikkune vabadusekaotus.
Võimuerakonna Gruusia Unistus võit mullu oktoobris peetud üldvalimistel, mille opositsioon vaidlustas, vallandas massimeeleavaldused, mis hoogustusid veelgi, kui valitsus peatas ühinemiskõnelused Euroopa Liiduga.
Täna mõistis Thbilisi kohus vangi väikese opositsioonierakonna Agmashenebeli juhi Giorgi Vashadze ja keelas tal kaheks aastaks avalikus ametis teenimise.
«Gruusia Unistuse režiim on vangistanud kogu Gruusia. Me võitleme riigi vabastamise eest,» ütles Vashadze enne kohtuotsuse teatavakstegemist.
Vashadze mõisteti süüdi koostööst keeldumise eest parlamendi päringuga, ütles mehe advokaat Beka Basilaia meediale.
Eile otsustas Gruusia kohus kaheksaks kuuks vangi mõista erakonna Lelo juhi Harazadze. Lisaks vangimõistmisele otsustas Thbilisi kohus, et Hazaradze ei tohi teenida kaks aastat avalikus ametis.
Hazaradze sai vanglakaristuse, kuna keeldus andma tunnistusi parlamendikomisjonile, mis uurib väidetavaid õigusrikkumisi ekspresident Mihheil Saakašvili ametiajal.
Saakašvili on mõistetud erinevate süüdistuste alusel rohkem kui kümneks aastaks vangi. Inimõiguslaste sõnul olid kohtuotsused poliitiliselt motiveeritud.
Oma kohtuprotsessi boikoteerinud Hazaradze nimetas toimunut poliitiliseks nõiajahiks ja süüdistas valitsust «oma repressiivse masinavärgi kasutamises opositsiooni vaigistamiseks ja murdmiseks».
«Terror Gruusias: valitsus hoogustab repressioone,» kirjutas endine president ja opositsioonijuht Salome Zurabišvili.