Ossinovski sõnul on värske Tallinna võimuliit erakordne võimalus pöörata pealinna juhtimises uus lehekülg.

«Sotsiaaldemokraadid on rahul sõlmitud kokkuleppega, sest selle tuumaks on olulised reformid tervishoius ja hariduses, et tagada kvaliteetne teenus kõigile linlastele. Keskkonna ja linnaruumi küsimustes jätkame samuti ambitsioonikalt, kuna sotsiaaldemokraadid usuvad, et Tallinnal on oluline roll kogu Eesti kliima- ja keskkonnaeesmärkide täitmisel,» ütles Ossinovski.

Linnaplaneerimise abilinnapea kandidaat Madle Lippus ütles, et edasi tuleb minna 15-minuti linna elluviimisega.

Madle Lippus sõnas, et soovib esmalt asuda menetluste kiirendamise juurde. «Aastatega oleme neid hulka lühemaks juba saanud, aga kindlasti vajavad need veel toimetamist.» Samuti tahab Lippus edasi minna mitmete fookusvaldkondadega, nagu näiteks kodulähedaste lasteaedade ja põhikoolide kavandamisega. «Just sellise koduläheduse printsiip linnateenuste kavandamisel on see, mis on meie jaoks väga oluline olnud,» selgitas Lippus. Plaanis on üle vaadata ka ühistranspordivõrk, mille raames soovitakse ka Liivalaia trammitee kavandamist.

Uue linnavõimu suhtes oli Lippus aga kindel: «Minu teadmine on, et kõik vajalikud hääled on homme olemas, ka Jürgen Ligi oma siiski.»

Kaarel Oja sõnul teeb rõõmu see, et ta saas jätkata tööd kultuuriteemadega, mille eest ta seisis ka eelmises linnavalitsuses ja millest mitu said kirja ka koalitsioonilepingusse.

Kaarel Oja sõnas, et kuna on kultuurivaldkonna abilinnapeana töötanud ka eelmises valitsuses, siis rõõmustab, et saab valdkonnas abilinnapeana jätkata. «Spordi liitmine sinna [valdkonda] on üsna loogiline jätk, sest kultuuri ja spordi nii-öelda ametkond töötab linnas ühes süsteemis,» rääkis Oja.

Jaga
Exit mobile version