Üle poole eestlastest toetab võrdset abielu

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti inimeste hoiakud LGBT inimeste õigustesse, sealhulgas abielu võrdõiguslikkusesse, muutuvad aasta-aastalt positiivsemaks; üle poole Eesti inimestest toetab praegu võrdset abielu – kuus protsendipunkti rohkem kui kaks aastat tagasi.

Arvestades, et 2012. aastal oli poolt 34 protsenti ja vastu 60 protsenti, on areng kümne aasta jooksul olnud kiire ja ühesuunaline, vahendab Eesti Inimõiguste Keskus viidates hiljutisele LGBT avaliku arvamuse uuringule, mille viis läbi küsitluskeskus Turu. uuringute AS aprilli alguses.

„20–29-aastaste seas on abielu võrdõiguslikkuse toetus 75 protsenti. See on selge sõnum erakondadele: kui nad tahavad kaasata oma toetusbaasi ka nooremat elanikkonda, peavad nad seisma kõigi Eesti inimeste inimõiguste eest,“ ütles Inimõiguste Keskuse tegevdirektor Egert Runne. .

LGBT+ miiting Tallinnas, 18. oktoober 2020. Pildi autor Grete Maria Neppo.

Rohkem inimesi mõistab, et perekond on perekond

Viimase kahe aastaga on oluliselt kasvanud ka Eesti elanike toetus lapsendamisega seotud küsimustes – üle poole elanikkonnast leiab, et samast soost partner peaks saama oma partneri lapse lapsendada.

«Inimõiguste Keskus on üle kümne aasta isiklike lugude ja kohtuasjade kaudu juhtinud tähelepanu probleemidele, mida kogevad samasoolised paarid, kes soovivad elada lihtsalt turvalist pereelu. Küsitluse tulemused näitavad, et üha rohkem inimesi mõistab, et perekond on perekond, olenemata sellest, kas lapsi kasvatavad isa ja ema, ema ja ema või kaks isa,” ütles kohtuvaidluste juht Kelly Grossthal. Inimõiguste Keskus, märkis.

Inimõiguste Keskus avaldab LGBT-teemalisi avaliku arvamuse uuringuid aastast 2012. Küsitlusi viib läbi iga kahe aasta tagant Turu-uuringute AS ning 2023. aasta uuring on kuues ja suurim LGBT õiguste raport Eestis.

Related Posts

Jäta kommentaar