Tallinn lõpuks ööbussid kasutusele võtta – küll, põgusalt

kõrval admin
0 kommenteerida

Pärast aastaid kestnud käratunnet olematu öise ühistranspordi üle Eesti pealinnas käivitab Tallinna linnavalitsus lõpuks neljakuulise ööbussi „pilootprojekti“, mis kestab 19. maist kuni 17. septembrini 2023.

“Käivitame ööbussi pilootprojekti ja avame neli bussiliini, mis kõik alustavad oma teekonda ringiga ümber vanalinna. Bussid läbivad enamiku linna sõlmpunktidest ning viivad inimesed Mustamäele, Õismäele, Lasnamäele ja Põhja-Tallinna ning ka tagasi kesklinna,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet (Keskerakond) BNS-ile.

Ööbussid alustavad oma marsruuti linna vanalinna äärsest Balti Jaama raudteejaamast ning hakkavad väljuma reedest pühapäevani 30-minutilise intervalliga kell 00.30-5.00.

Tallinlastele on sõit tasuta, teistele reisijatele kehtib tavahind.

Ööbussiliinide sõiduplaanid pannakse üles mai esimestel nädalatel liinide läbitavatesse peatustesse ja liinidele. Transport Tallinn kodulehel.

Ööbusside kasutuselevõtt oli Keskerakonna linnavalitsuse koalitsioonipartneri sotsiaaldemokraatide üks lubadusi 2021. aasta kohalike valimiste eel Tallinnas.

Tallinn on koduks üle 450 000 inimesele ja siiani on ainuke võimalus öises linnas sõitmiseks olnud isikliku auto, takso, elektritõukeratta või jalgsi.

Related Posts

Jäta kommentaar