Soome noorte korvpallikoondislased langesid Tallinnas rassistliku kohtlemise alla

kõrval admin
0 kommenteerida

Nädalavahetusel, 20. mail, Tallinnas toimunud Nord Cupi turniiril sattus osa Soome noorte korvpallikoondislastest rassistlikku kohtlemist; Soome meeskonnad otsustasid pärast juhtunut turniirilt loobuda.

Nädalavahetusel Tallinnas Nord Cupi turniiril pidid osalema paar Soome juunioride korvpallimeeskonda. Turniiril on divisjonid U10-st kuni alla 19-aastasteni ning lisaks Eesti ja Soome koondistele pidid osalema ka lätlased ja leedulased, kirjutab Soome ajaleht Helsingin Sanomat.

Soome Munkkiniemi Kisapojat sõitis Tallinna kahe meeskonnaga. Noorkorvpallurite esimene mängureis võttis aga lehe andmeil juba esimesel päeval inetu pöörde.

“Helsingi klubi U12 poiste ja Eesti Kohila SK vahelises kohtumises sattusid MuKi mängijad ja treenerid vastasmeeskonna mängijate rassistlikule käitumisele,” seisab ajalehes. MuKi on meeskonna nime lühend; Munkkiniemi on Helsingi linnaosa, “kisapojat” tähendab “konkureerivaid poisse”.

MuKi seenioride koondise treeneri Antti Pesoneni sõnul solvati oma meeskonna tumedanahalist mängijat algul vabaviskejoonel rassistliku halvustava sõnaga. Pärast seda pöörduti Aasia mängija poole rassistliku lärmiga.

Mõlema meeskonna eemaldamine turniirilt

“Ka pärast mängu olid kätlemisjärjekorras mõned Eesti mängijad teadlikult keeldunud MuKi tumedanahaliste abitreeneritega kätlemast,” teatas ajaleht, lisades, et hiljem selgus, et Aasia mängija peale oli kohatu karjumine juba alanud. soojendusel enne mängu.

Mõned Soome koondise liikmed Munkkiniemi Kisapojat. Foto Munkkiniemi Kisapojate ametlikult Facebooki lehelt.

Soome koondiste treenerid juhtisid juhtunule Eesti treeneri tähelepanu, kes käskis oma mängijatel vabandada – mida nad ka tegid. Ebasobivat käitumist Helsingin Sanomate teatel kahtluse alla ei seatud.

Leht ütleb, et ürituse korraldajad olid siis otsustanud rikkujatele ühe mängu keelu panna; Pesonen vastas aga, et see otsus on vastuolus Rahvusvahelise Korvpalliliidu reeglitega.

Munkkiniemi Kisapojad otsustasid pärast juhtunu üle mängijate vanematega arutamist mõlemad meeskonnad turniirilt tagasi kutsuda. “On väga ebatõenäoline, et me siia tagasi tuleksime,” ütles MuKi U12 poiste peatreener Manne Pyykkö Helsingin Sanomatele. “Olen kindel, et uurime teisi võimalusi.”

Loe ka: Rassistlikud Eesti võrgugrupid kujutavad mustanahalisi inimesi, kellel on silmus kaelas; Sten Hankewitz: Paljud eestlased ei mõista George Floydi tragöödiat, sest nad pole kunagi kogenud süsteemset rassismi ja Üheksa ideed, kuidas rassismi vastu Eestis võidelda.

Related Posts

Jäta kommentaar