Maailma õnneindeks 2023: Soome esikohal, Eesti 31. kohal

kõrval admin
0 kommenteerida

Maailma õnneindeksi 2023 järgi elavad kõige õnnelikumad inimesed Eesti põhjanaabris Soomes; Eestlastel endil on aga õnnelik olemise osas veel pikk tee minna, sest riik on edetabelis 31. kohal.

Maailma õnneindeks tugineb kolmele peamisele heaolunäitajale – hinnangud elule, positiivsed emotsioonid ja negatiivsed emotsioonid.

“Meie õnnelikkuse edetabel põhineb eluhinnangutel kui inimeste elukvaliteedi stabiilsemal mõõdupuul. 2023. aasta maailma õnnearuandes pöörame jätkuvalt erilist tähelepanu konkreetsetele igapäevastele emotsioonidele (positiivse ja negatiivse mõju komponendid), et paremini jälgida, kuidas COVID-19 on elu erinevaid aspekte muutnud,“ koostab ÜRO säästva arengu lahenduste võrgustik. indeksist, ütleb.

Tänavune indeks on Soome taas maailma õnnelikumaks riigiks seadnud. Soome on esimesel kohal juba kuuendat aastat järjest.

Seltskond soomlasi talvel lõbutsemas. Ethan Hu foto saidil Unsplash.

Eesti paraneb pidevalt

Eesti on aga edetabelis 31. kohal – napilt Saudi Araabia taga ja Hispaania ees. Eesti on 2022. aastaga võrreldes tõusnud 137 riigi seas, mida indeks arvestab, viis kohta. Ja Eesti on oma õnnelikkuse edetabelit pidevalt parandanud. 2021. aastal oli see 40. kohal; 2019. aastal oli riik alles 55. kohal.

Balti riikidest lõunapoolseim Leedu on Eestist tunduvalt kõrgemal – 20. kohal; ja riik on eelmise aasta indeksiga võrreldes tõusnud 14 kohta. Läti on 41. ja Venemaa 70. kohal.

Maailma õnnelikuma riigi Soome järel tulevad Taani, Island, Iisrael ja Holland. Esikümne lõpetavad Rootsi, Norra, Šveits, Luksemburg ja Uus-Meremaa.

Kõige vähem õnnelikud riigid on indeksi järgi Afganistan, Liibanon ja Sierra Leone.

The Maailma õnneindeks on ÜRO säästva arengu lahenduste võrgustiku väljaanne, mis põhineb Gallupi maailmaküsitluse andmetel.

Related Posts

Jäta kommentaar