LA Eesti Selts toetab üliõpilastele mõeldud esseevõistlust

kõrval admin
0 kommenteerida

Los Angelese Eesti Selts toetab kesk- ja gümnaasiumiõpilastele suunatud esseevõistlust – osalejatelt oodatakse kirjutamist “kogukonna tähtsusest” ja oma mõtteid Eesti konteksti; esimene auhind on 1000 USA dollarit.

„Eestlased tunnevad paljusid kogukondi, alates perekonnast kuni sotsiaalsete ja poliitiliste gruppideni. Mõnel kogukonnal on kindlad piirid. On ka teisi kogukondi, millel pole kindlaid piire. Seal on laulu-, tantsu- ja muinasjutukogukonnad. Võimalike kogukondade hulk tundub kohati lõputu,” seisab seltsi teates.

„Kas mõned kogukonnad on tähtsamad kui teised? Kas me peame kogukondi looma või need lihtsalt juhtuvad? Kuidas kogukonnad, kuhu kuulute, teie elu mõjutavad? Mis on teie kõige olulisem kogukond? Kuidas tekivad kogukonnad? Mis iseloomustab kogukondi? Need on vaid mõtted, mis aitavad teil alustada.”

Eeldatakse, et esseed kirjutatakse inglise keeles ja osaleda võivad kõik kesk- või keskkooliõpilased, olenemata nende asukohast. Essee ei tohiks olla pikem kui 2500 sõna.

Los Angelese Eesti Segakoor Los Angelese Eesti Majas.

Esitamise tähtaeg on 5. mai 2023. Täidetud käsikirjad palume saata e-posti aadressile [email protected].

Võitjad kuulutatakse välja 14. juunil 2023.

Konkursi esimene auhind on 1000 USA dollarit, teine ​​750 USA dollarit ja kolmas 250 USA dollarit.

“Võidu essee avaldatakse Los Angelese Eesti Seltsi uudiskirjas, Estonian Worldis, Vaba Eesti Sõnas ja ka Estonian-American Business Alliance’i uudiskirjas.”

Related Posts

Jäta kommentaar