Kas Tallinn väärib oma rohelise pealinna tiitlit?

kõrval admin
0 kommenteerida

Tallinna Ülikooli Podcast püüab heita valgust Eestis toimuvale teadustööle ja aktivismile; saatejuht Terry McDonaldiga liitub selles osas Tallinna Ülikooli keskkonnasotsioloogia vanemteadur Bianka Plüschke-Altof – arutletakse roheliste linnade teemal ja Tallinna 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitli pälvimise üle.

Sel hooajal esitletakse podcasti koos Eesti Maailmaga.

Kliimamuutustega kaasnevaid väljakutseid tuleb linnaplaneerimisel üha enam arvesse võtta, eriti kui inimeste arv linnades pidevalt suureneb. ÜRO hinnangul elab 2050. aastaks peaaegu 70 protsenti maailma elanikkonnast linnapiirkondades, mis on ajendanud kaasamist ÜRO Agenda 2030 säästva arengu eesmärkidesse. Eesmärk number 11 on “muuta linnad ja inimasulad kaasavaks, turvaliseks, vastupidavaks ja jätkusuutlikuks”.

Seetõttu keskendub seekordne episood rohelistele linnadele. Mis teeb linna “roheliseks”? Miks on rohelised linnad ihaldusväärsed? Kuidas saavad eraisikud anda oma panuse rohelisematesse linnadesse? Need on mõned küsimused, millele Plüschke-Altof esitab oma seisukohad ja vastused. Samuti räägib ta meile lähemalt oma uurimistööst ja hiljuti koos kolleegidega ilmunud raamatust „Kelle roheline linn? Vaidlustatud linnade rohealad ja keskkonnaõiglus Põhja-Euroopas”.

Lõpetuseks arutletakse saates Tallinna auhinna pälvimise teemal Euroopa rohelise pealinna tiitel aastaks 2023. Miks Tallinn selle tiitli sai ja kas see väärib auhinda? Kus võiks Tallinn veel areneda? Kuidas on lood teiste Eesti linnadega?

Related Posts

Jäta kommentaar