Ingliskeelne valimiseelne avalik debatt Eesti tuleviku üle

kõrval admin
0 kommenteerida

Ainuke ingliskeelne valimiseelne avalik debatt toimub 28. veebruaril Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis; 5. märtsil toimuvate Eesti üldvalimiste eel toimuva debati korraldavad Eesti Õhtud, Telliskivi Loomelinnak ja Eesti Maailm ning esindatud on kuus suurt erakonda.

5. märtsil lähevad Eesti kodanikud valima riigi järgmist parlamenti. Välismaal elavad Eesti kodanikud saavad oma hääle anda ette.

Kui mittekodanikud ei saa Eestis parlamendivalimistel osaleda, siis on palju neid, kes soovivad saada ülevaadet Eesti poliitilisest maastikust ja erinevate erakondade vaadetest tervishoiule, haridusele, majandusele, keskkonnale, immigratsioonile, välispoliitikale, julgeolekule – ja muid asju.

Põhjused on erinevad – on väljarändajaid, kes on abielus Eesti kodanikega, töötavad siin pikalt või plaanivad tulevikus siia elama asuda.

Eesti tulevik

Et anda võimalikult paljudele võimalus osaleda valimiseelses diskursuses, korraldavad Eesti Õhtud, Telliskivi Loomelinnak ja Eesti Maailm avalik arutelu Erinevate Tubade Klubis 28. veebruaril kell 19.00 kuue suurema erakonna kandidaatidega. Debatt toimub inglise keeles ja käsitletakse teemasid, mis on olulised Eesti tuleviku jaoks.

Osalejad Estonishing Life üritusel Tallinnas. Foto Estonishing Evenings.

Kinnitatud väitlejad on endine sotsiaalminister ja praegu Tallinna abilinnapea Tanel Kiik (Keskerakond); Andres Sutt (Reformierakond), endine IT-minister ja praegu parlamendisaadik; Züleyxa Izmailova (Eesti 200), poliitiline aktivist; Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE). Isamaad ja sotsiaaldemokraate esindavad kandidaadid on kinnitamisel.

Debatti juhib Tallinnas elav portugallane ja kommunikatsiooniekspert Joao Rei.

Joao Rei.

Publikul palutakse küsimusi esitada nii ette kui ka ürituse ajal avalikult.

The Eestimaa õhtud Sari korraldab ingliskeelseid üritusi, kus erinevad esinejad avaldavad oma seisukohti ja kogemusi kuumadel teemadel ja teemadel, mis puudutavad nii kohalikke kui ka Eestis elavaid muukeelseid elanikke. Alates 2017. aastast on seal toimunud üle 35 ürituse, millest on osa võtnud üle 3000 inimese 80 erinevast riigist.

Related Posts

Jäta kommentaar