Eesti uus parlament koguneb 10. aprillil

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti president Alar Karis allkirjastas 3. aprillil otsuse kutsuda riigi 15. parlament oma esimesele istungile 10. aprillil kell 14.00.

5. märtsil toimunud üldvalimiste tulemused jõustusid eelmise nädala lõpus, kui Vabariigi Valimiskomisjon kinnitas uue riigikogu liikmete nimed, teatas presidendi kantselei.

Pärast seda on presidendil kohustus 10 päeva jooksul kokku kutsuda uue parlamendi koosseisu avaistung, kus riigipea peab kõne, parlamendiliikmed annavad ametivande ning valivad esimehe ja asespiikri ning peaminister teatab praeguse valitsuse tagasiastumisest.

Reformierakond sai uues parlamendis 37, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 17, Keskerakond 16, Eesti 200 14, Sotsiaaldemokraatlik Erakond üheksa ja Isamaa kaheksa kohta.

Reformierakond, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraadid on alates valimistest pidanud koalitsioonikõnelusi, mis loodetakse lõppeda uue parlamendi kogunemise ajaks. Kokku saavad erakonnad parlamendis 60 kohta, mis annab neile 101-kohalises parlamendis mugava enamuse opositsiooni ees.

Related Posts

Jäta kommentaar