Eesti kuulutab 2023. aasta sauna-aastaks; Saunamaraton on tagasi

kõrval admin
0 kommenteerida

2023. aasta on Eestis kuulutatud sauna-aastaks ning aastaringselt toimuvad Eesti Maaturismi Organisatsiooni korraldatavad üritused, millega tähistatakse riigi rikkalikku saunakultuuri. Euroopa saunamaraton on pärast kaheaastast pandeemiapausi tagasi.

Esmakordselt toimub Euroopa Saunamaraton kahel päeval – 17. ja 18. veebruaril – ning kahel pool Lõuna-Eestis.

Eesti talvepealinn Otepää võõrustab taas laupäeval põhivõistlust, kuid lähedal asuv Tõrva sõidetakse reedel “soojendusjooksuga”, mis võimaldab osalejatel külastada veel palju veidraid ja imelisi saunu ning veeta rohkem aega Lõuna-Eestit nautides, vahendavad korraldajad. ütles avalduses.

Piiratud kogus saunamaratoni pileteid tuli müüki 16. jaanuaril Eestis piletimüügiteenuses Piletikeskuses – ja need müüdi läbi tundidega. See on 150 € kuni neljaliikmelisele meeskonnale.

Euroopa Saunamaraton on orienteerumisjooks erinevate saunade vahel. Osalejad võistlevad neljaliikmeliste võistkondadena ja vajavad autot.

Euroopa Saunamaraton Otepääl, Eestis.

Ka saunad võistlevad omavahel

Registreerimisel antakse osalejatele kaart külastatavate saunade nimekirjaga, jälgimisseade igasse sauna sisse ja välja registreerimiseks ning nende algusaeg.

Algusajad on ülerahvastatuse vältimiseks jaotatud, kuid osalejad saavad valida ka iga sauna külastamise järjekorra. Meeskond peab igas leiliruumis veetma vähemalt kolm minutit, seejärel võib ta teekonnal külastada ka kümblustünne ja jääauke.

Ka saunad võistlevad omavahel parima elamuse pakkumise nimel. Kui osalejad kursuse läbivad, peavad nad hääletama oma lemmiksaunade poolt erinevate kategooriate alusel.

Peaauhinnaks on kümblustünn ning osalevatele võistkondadele ja saunadele on veel mitmeid eriauhindu.

Euroopa Saunamaraton Otepääl, Eestis.

Aitab elavdada saunaturismi

Esimene saunajooks 2010. aastal oli Otepää kohaliku spaadirektori Indrek Vähi vaimusünnitus, kes pakkus välja idee korraldada linna talvepeo saunaorienteerumismäng. Eesmärk oli tuua kogukond kokku, et tähistada piirkonna saunakultuuri ja aidata rohkematel inimestel tutvuda kohalike saunadega, mida nad saaksid tulevikus taas nautida.

Esimene võistlus oli nii edukas, et järgmisel aastal võttis korraldamise enda kanda Sirje Ginter kohaliku valla koosseisu kuuluvast Otepää kultuurikeskusest ja nimetas võistluse ümber “Euroopa saunamaratoniks”. Erinevalt teistest välismaa võistlustest, mis julgustasid osalejaid ebatervislikult kauaks ülekuumenenud saunadesse jääma, on see võistlus puhtalt lõbu pärast ja seda ei tasu korraldajate sõnul liiga tõsiselt võtta.

Euroopa Saunamaraton Otepääl, Eestis.

Euroopa Saunamaraton on plahvatuslikult kasvanud, tuues kohale nii külastajaid üle maailma kui ka palju rahvusvahelist meediakajastust – see kõik on aidanud hoogustada saunaturismi ja -tööstust üle Eesti, tähistades samas meie rikkalikku saunakultuuri, teatasid korraldajad.

Nüüd on Otepää vald ühendanud jõud Tõrva vallaga, et konkurentsi veelgi laiendada. Selle aasta osalejad saavad mõlema päeva läbimise eest lisapunkte.

Vaata ka: Pildid: Euroopa Saunamaraton Otepääl

Related Posts

Jäta kommentaar