«Tahtsin joosta alla 48 sekundi. See oleks eriti siin, Kadrioru staadionil, olnud väga tore. Ma arvan, et Kadrioru staadion on minu arengule väga palju juurde andnud ja olen ka ise siia väga palju maha jätnud,» sõnas Mägi, kes tõdes, et pole paari nädala tagusest EMi neljandast kohast veel päriselt üle saanud.

Igal juhul saime taas tõestust, et meie raudvara jahib viie nädala pärast Pariisis taas vähemalt finaalikohta. «Mingit suurt jälge EM ei jätnud. Olen saanud päris normaalselt trenni teha. Selle hooaja vältel on treeningute maht olnud päris kena, hoolimata suurest võistluste koguarvust. Kindlasti kulub üks treeningtsükkel enne olümpiat veel marjaks ära,» lisas Mägi.

Teistel stardis olnud sportlastel – välja arvatud üksikalal osalenud Johannes Erm (vt lisakst) – Pariisi piletit taskus polnud. Kümnevõistluses evis väikest võimalust Risto Lillemets, kelle ebaõnnekarikasse sulpsatas aga järjekordne piisk.

Erm heitis ketast

Kümnevõistleja Johannes Erm tuli esimest korda rajale Euroopa meistrina, teenides kettaheites 45.92ga kaheksanda koha.

«Ootasin rohkem stabiilsust. Aga kolm väikest muutust igas heitefaasis on natuke külge jäänud. Lihtsamalt tuli see heide,» võttis Erm võistluse kokku.

Johannes Erm. Foto: Tairo Lutter

EMi järel on ta mõõdukalt tegutsenud. «Käisin maal. Väga palju ei puhanud. Maal tegin ka korralikult trenni,» pajatas Erm.

«Maal saab muruplatsil ketast, kuuli ja oda teha. Natuke aeglasemalt pikemaid jookse, aga üle 6 km ma seal väga ei jookse. Tegin kruusa peal veidi lõike ja käisin Kuressaares jõusaalis. Naelikuid veel jalga ei pannud.»

Enne 2. augusti olümpiastarti ootavad Ermi ees paar lühemat laagrit.

«Tunne on enam-vähem sama, mis pärast Götzist,» sõnas Erm. Meenutame, et paar nädalat pärast kuulsat kümnevõistlust krooniti ta Euroopa meistriks.

«Väikeseid muresid on, aga need samad mured on kogu aeg olnud,» lõpetas Eesti kõigi aegade teine dekatleet.

Jaga
Exit mobile version