Et Õilme Võro jäi vigastuse tõttu kodumaale, jooksid Bahamal Miia Ott, Ann Marii Kivikas, Kreete Verlin ja Diana Suumann. Nad said kolmandas eeljooksus seitsmenda koha ajaga 44,81, mullu püstitatud Eesti rekordist jäi puudu kuus kümnendikku. Kõigi nelja jooksu peale kokku oldi 27ndad.

Samast jooksust pääsesid Pariisi Saksamaa (42,72) ja Austraalia (42,83). Ülejäänud jooksudest lunastasid olümpiapileti USA, Prantsusmaa, Poola, Kanada, Suurbritannia ja Holland.

Ööl vastu homset jooksevad kaheksa olümpiapileti võitnut MMi finaalis, ülejäänud aga jagavad omavahel kolmes lisajooksus ära veel kuus olümpiapiletit – taas saavad need iga jooksu kaks paremat. Eesti kuulub kolmandasse lisajooksu, kus konkurentideks on Bahama, Colombia, Nigeeria, Hiina, Brasiilia, Šveits ja Dominikaani. Ülesanne on väga raske, sest enamik konkurente sai läinud ööl aja alla 44 sekundi.